U-16: Drugie zwycięstwo Polaków nad Walią

Reprezentacja Polski U-16 (1996 rocznik) po raz drugi pokonała w towarzyskim spotkaniu swoich rówieśników z Walii.

U-16: Polska - Walia 4:1 (2:0) / Fot. K. TrzeciakowskiW drugim towarzyskim spotkaniu z reprezentacją Walii (U-16) znów górą byli lepsi reprezentanci naszego kraju. Tym razem Polacy pokonali Walijczyków 4:1 (2:0). Dwa dni wcześniej Polska wygrała 2:0.

Mecz bardzo dobrze ułożył się dla reprezentacji Polski. Już w 2. minucie rzut karny zamienił na bramkę Grzegorz Tomasiewicz. Zaledwie dziesięć minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0, a zrobił to znów po rzucie karnym. Niestety nasi reprezentanci mimo korzystnego rezultatu nie byli w stanie uspokoić gry i pokazać swojej dominacji nad przeciwnikiem. Na boisku dominował chaos, a dzięki lepszym indywidualnościom Polska przeważała w meczu. W grze obu zespołów widać było dużo nerwowości i braku pomysłu na zaskoczenie drużyny przeciwnej. Do przerwy Polska prowadziła 2:0.U-16: Polska - Walia 4:1 (2:0) / Fot. K. Trzeciakowski

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Chwilę po strzeleniu przez Walię kontaktowego gola, goście przejęli inicjatywę, lecz trwało to zaledwie parę minut. W dalszej części spotkanie przypominało pierwszą połowę. Polacy jeszcze dwukrotnie zdołali pokonać bramkarza Walii przez co odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Polska wygrała 4:1.

Polacy odnieśli drugie zwycięstwo nad Walią, jednak zrobili to w mało przekonywującym stylu. Brakowało pomysłowych i składnych akcji, a o przebiegu spotkania zadecydowały indywidualności. Na Walię to wystarczyło, jednak aby wygrać z lepszym rywalem Polakom potrzeba jeszcze trochę czasu.