U-16: Polska pokonała Walię w Nowych Proboszczewicach

Reprezentacja Polski U-16 (1996 rocznik) pokonała w towarzyskim spotkaniu swoich rówieśników z Walii 2:0 (1:0).

U-16: Polska - Walia 2:0 (1:0) / Fot. K. TrzeciakowskiW towarzyskim meczu rozegranym w Nowych Proboszczewicach reprezentacja Polski U-16 (1996 rocznik) pokonała rówieśników z Walii 2:0 (1:0).

Od początku spotkania Polacy byli zespołem lepszym, jednak w ich grze brakowało spokoju i dokładności. Wiele ciekawych akcji kończyło się głupią stratą, złą decyzją bądź niedokładnym podaniem. Nasi przeciwnicy nikogo swoją grą nie zaskoczyli. Walia swoich szans szukała w długich podaniach w kierunku graczy ofensywnych, lecz poza jedną sytuacją niewiele z tego wynikało. Równo z biegiem czasu przewaga gospodarzy rosła, czego efektem była zdobyta w 31. minucie bramka. Po świetnej dwójkowej akcji zawodnika Delty Warszawa, Arkadiusza Madeńskiego z Kamilem Anczewskim, ten drugi pokonał bezradnego bramkarza gości. Piękną asystą przy bramce popisał się Madeński, który minął jednego z U-16: Polska - Walia 2:0 (1:0) / Fot. K. Trzeciakowskizawodników gości i idealnie dograł do wbiegającego Anczewskiego. Do przerwy Polska prowadziła 1:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Polska tworzyła sobie kolejne dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku, a brak goli podyktowany był słabą skutecznością naszych rodaków. Dopiero w końcowych minutach gry Konrad Kołodziej zdobył drugą bramkę dla naszej reprezentacji i ustalił wynik meczu. Polacy zasłużenie pokonali Walię 2:0.

U-16: Polska - Walia 2:0 (1:0) / Fot. K. TrzeciakowskiCieszy kolejna wygrana naszych reprezentantów, którzy znów zwycięstwo osiągnęli w bardzo dobrym stylu. Kolejne spotkanie z Walią zostanie rozegrane w Płocku, w najbliższy czwartek.

Polska - Walia 2:0 (1:0)
Bramki: Anczewski (31), Kołodziej (75)

Polska: Mateusz Kuchta - Adrian Bielawski, Arkadiusz Najemski, Damian Grzejda (78 Przemysław Szarek), Paweł Bochniewicz - Krzysztof Szewczyk, Bartłomiej Kuśnierz, Sebastian Sypniewski (60 Kamil Kuczak), Kamil Anczewski (66 Konrad Kołodziej) - Arkadiusz Madeński (78 Kowalczyk), Grzegorz Tomasiewicz.

Walia: 1. Cameron Clarke - 2. Ross White, 3. Keston Davies (56, 5. Tomos Clarke), 4. Thomas Atyeo, 17. Sam Jones (56, 14. Cian Harries) - 6. Liam Walsh (41, 8. Corey Francis), 16. Lloyd Humphries, 11. Peter Smith, 10. Kyle Copp (41, 15. Liam Wright) - 7. Abdifatah Noor (41, 13. Jake Charles), 9. Alexander Penny (69, 18. Ellis Bellamy).

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!