352 miejsce

U-21: Reprezentacja Polski zremisowała z Węgrami

Bramkę dla Biało-czerwonych, po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego, strzelił Jarosław Jach. Na nieszczęście dla Polaków także po efektownej akcji wyrównującego gola w doliczonym czasie gry zdobył Daniel Prosser.

/ Fot. Kinga Wiśniewska Wczorajszy mecz na Lublin Arenie był dla piłkarzy, kibiców i władz miasta pierwszym sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy do lat 21. Jak powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej w lubelskim ratuszu sam prezes PZPN, Zbigniew Boniek, Polska jest już przygotowana na organizację tego wydarzenia. Zdradził też, że plany nakręcenia spotów promocyjnych sześciu miast, będących gospodarzami tej imprezy, są w fazie przygotowań.

Polscy piłkarze podczas wtorkowego meczu nie zachwycili. Wprawdzie tworzyli ciekawe sytuacje, ale niestety większość z nich kończyła się niecelnymi strzałami. Ze szczególnym brakiem skuteczności zmagał się chociażby Krzysztof Piątek, który wielokrotnie miał okazje do zdobycia gola, ale nie potrafił ich sfinalizować. Na pochwałę zasługuje natomiast Patryk Lipski, którego dośrodkowania w pole karne wielokrotnie budziły niepokój wśród rywali. Węgrzy kilkakrotnie zmusili do maksymalnego wysiłku stojącego pomiędzy słupkami polskiej bramki Jakuba Wrąbla, który chociażby w 21. minucie sam zatrzymał atak Dávida Márkvárta. Ta sytuacja zmobilizowała Polaków, którzy zaledwie 5 minut później, wykorzystując rzutu wolny, otworzyli wynik spotkania. W drugiej połowie gra reprezentantów Polski nieco osłabła, a doskonałą szansę na podwyższenie wyniku zmarnował Mariusz Stępiński. Kiedy rozpoczęła się 90 minuta i wszystko wskazywało na to, że nikt nie odbierze Polakom zwycięstwa, Węgrzy zamienili dośrodkowanie z rzutu wolnego na wyrównującą bramkę.

Pomimo rozczarowania końcowym wynikiem zgromadzeni na stadionie kibice nagrodzili zawodników obu drużyn gromkimi oklaskami w rytm wielokrotnie skandowanego hasła „Polak, Węgier dwa bratanki”. Wszystko wskazuje na to, że nie tylko PZPN, ale również Lublin jest przygotowany na ME U-21.

Europejski czempionat odbędzie się w dniach 16-30 czerwca 2017 roku. W rozgrywkach wystąpi 12 reprezentacji U-21. Gospodarzami turnieju będzie sześć miast: Bydgoszcz, Gdynia, Kielce, Kraków, Lublin oraz Tychy.

Polska 1:1 Węgry
Bramki: Jarosław Jach 27’, Dániel Prosser 90
Polska: Wrąbel - Kędziora, Dawidowicz, Jach, Moneta - Formella (Frankowski), Kubicki, Lipski, Piątek (Murawski), Reca (Buksa) - Stępiński.
Węgry: Banai - Szivacski (Osváth), Lenzsér (Bobál), Szilvási, Tamás ( Forgács) - Prosser, Cseke, Madarász ( Polgár), Márkvárt, Varga (Zsótér) - Géresi (Mervó).
Żółte kartki: Formella - Lenzsér, Tamás, Cseke, Prosser.
Sędzia główny: Zbigniew Dobrynin