Facebook Google+ Twitter

U benedyktyna za piecem

Benedyktyni z podkrakowskiego Tyńca zachęcają wszystkich zmęczonych i zapracowanych do nauki. A czego? Ikebany, czyli sztuki układania kwiatów, i sztuki ozdobnego pisania wzorem średniowiecznych skrybów. Są i warsztaty antydepresyjne.

Klasztor na wzgórzu / Fot. Aleksandra SolarewiczStary klasztor, który wznosi się na nadwiślańskim wzgórzu nieopodal Krakowa, mieści w sobie nie tylko obiekty sakralne. Jest w nim Benedyktyński Instytut Kultury "Chronić Dobro", w którym odbywają się rekolekcje, spotkania z osobistościami kultury i warsztaty. A o czym? O Biblii, o kwiatach, o poezji, o rodzinie, o medytacji. Z postem św. Hildegardy i bez. Prowadzą je mnisi i osoby świeckie. W sezonie zimowym 2011/2012 do wyboru są:

- Adwentowy dzień skupienia

- Tynieckie spotkania medytacyjne

- Rekolekcje odnowienia wiary

- Duchowość benedyktyńska dla świeckich

- Ojciec Leon zaprasza do Tyńca

- Skryptorium-kaligrafia i iluminacje. Warsztaty tygodniowe

- Tynieckie warsztaty antydepresyjne

- Biblia poszukujących. Czytanie Pisma św.

Czas w Tyńcu płynie wolno. Jest go dość, by pobyć w samotności, ale i porozmawiać o ważnych sprawach z ojcem Leonem, nauczyć się układania kwiatów od ojca Hieronima, pospacerować nad Wisłą i uczestniczyć w zakonnej liturgii (pieśń "Bogurodzica" nigdzie nie brzmi tak jak tu). Pobyt w ciszy klasztoru to przyjemność dla duszy, ale i dla ciała. Po zjedzeniu obiadu, przygotowanego przez mnichów, trudno odtoczyć się ze stołu. A i w sklepiku na terenie opactwa można kupić benedyktyńskie dżemy, ciasteczka, soki i inne dobre rzeczy.

Więcej informacji na temat spotkań i warunków pobytu znajduje się w Kalendarzu rekolekcji i warsztatów, na stronie www.benedyktyni.euDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Odtoczyć się OD stołu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.