Facebook Google+ Twitter

U kogo chcemy pracować?

Czym będą się kierować studenci przy wyborze pracy? Zarobkami czy dobrą atmosferą? Postawili na atmosferę - jakie firmy sprostają takim wymogom?

Fot. ilustracyjna / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nettech_students_bitsgoa.jpgOpublikowano ranking najbardziej popularnych pracodawców wśród studentów kierunków ekonomicznych roku 2010, które od 18 lat opracowuje polski oddział międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC.

W wyborze firmy oferującej pracę, studenci kierowali się głównie atmosferą w pracy, która jest dla nich ważna aż w 95 procentach. Wyniki są zaskakujące się, bo wcześniej studentom zależało głównie na wysokim wynagrodzeniu.

Badania przeprowadzono na grupie 5 tys. studentów z 43 uczelni w całej Polsce. Oto wyniki:

Pierwsze miejsce niezmiennie od 6 lat zajmuje PricewaterhouseCoopers. Firma świadcząca profesjonalne usługi i mająca rozwiązywać kompleksowe problemy biznesu dla klientów na globalnych, regionalnych i lokalnych rynkach.

Drugie miejsce zajmuje Ernst & Young. Ernst & Young to światowy lider w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego oraz doradztwa transakcyjnego. Chcą wywierać pozytywny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw i rynków.

Na trzecim usytuowała się firma Deloitte, która prowadzi badania sprawozdań finansowych, świadczy usługi w zakresie doradztwa podatkowego i finansowego.

Na kolejnych miejscach uklasyfikowały się Banki (na 6. znalazł się ING Bank Śląski).

źródło:rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Możliwość rozwoju zawodowego.To powinno by najważniejsze.
Atmosfera w pracy to ważny element ale zdecydowanie nie najważniejszy. Rezygnacja z wysokich dochodów to oznaka braku wiary w swoje możliwości.
Skończy się na tym że do pracy trzeba chodzić niech więc będzie w niej fajnie ale nie koniecznie pracować bo to wysiłek przecież jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Student który kieruje się atmosferą, zawsze zostanie dyletantem. Nigdy nie pozna swojej wartości pod względem profesjonalizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Postawiłem gwiazdkę,gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.