Facebook Google+ Twitter

U wybrzeży Libii zatonęła łódź z imigrantami. Co najmniej 40 osób nie żyje

U wybrzeży Libii, na wschód od Trypolisu, zatonęła łódź, którą płynęli do Europy imigranci. Rzecznik prasowy libijskiego MSW poinformował, że zginęło co najmniej 40 osób, a 51 zostało uratowanych.

 / Fot. By Various [Public domain], via Wikimedia CommonsNieszczelna granica libijska i bliskość Włoch i Malty sprawiają, że Libia jest powszechnie wybierana jako tranzytowy punkt przerzutu nielegalnych imigrantów, którzy starają się dotrzeć przez Morze Śródziemne do Europy - donosi wp.pl za PAP.

Saleh Mazik, szef libijskiego MSW zapowiedział, że będzie udzielał pomocy nielegalnym imigrantom w docieraniu do Europy, jeśli Unia Europejska nie podejmie zdecydowanych kroków, które powstrzymałyby napływ imigrantów, którzy korzystają z libijskiego tranzytu. Podkreśla, że "świat musi zacząć działać, a nie tylko mówić".

Mazik uważa, że to imigranci odpowiadają za wzrost przestępczości w Libii, a także za rozprowadzanie narkotyków i szerzenie chorób.

W 2011 r. po obaleniu Muammara Kadafiego, problem przemytu stał się bardzo poważny. Miasta na libijskim wybrzeżu stały się punktami przerzutu dla Afrykańczyków, którzy płacą tysiące dolarów za miejsce na łodzi (które bardzo często się niesprawne), by pokonać morzem około 300 km i dotrzeć do Malty lub włoskiej wyspy Lampedusa. Zazwyczaj, łodzie te są przepełnione, a ludzie w czasie takich podróży toną albo umierają z głodu lub pragnienia.

źródło: wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.