Facebook Google+ Twitter

Uaktywnij się społecznie i zawodowo – bezpłatne szkolenia!

Kwestia aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością narządu ruchu wciąż nie może doczekać się w naszym kraju rozwiązania w pełni zadowalającego i korzystnego dla niepełnosprawnych.

 / Fot. Screen ze strony pronobis.org.plTego typu inicjatyw wcale nie brakuje, problem jednak tkwi w ich słabej promocji. Mała dostępność do informacji o różnego rodzaju kursach i szkoleniach, powoduje z kolei niewiedzę wielu osób, które być może chętnie by się zaktywizowały, ale nie czynią tego, gdyż nie mają pojęcia o nowo powstających projektach.

Sam dość przypadkowo dowiedziałem się ostatnio o Stowarzyszeniu na Rzecz Integracji Społecznej PRO NOBIS, zajmującym się organizacją bezpłatnych szkoleń aktywizacji społecznej oraz zawodowej dla ludzi z niepełnosprawnością. Zainteresowałem się działalnością stowarzyszenia i postanowiłem nieco przybliżyć czytelnikom Wiadomości24.pl dwa obecnie realizowane, naprawdę interesujące szkolenia skierowane do osób niepełnosprawnych w wieku 18-65 lat. Mianowicie:

1. „Bliżej świata, bliżej pracy – komunikacja, język, trening" oraz
2. „Przez trening do samodzielności".

Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej stowarzyszenia: www.pronobis.org.pl, w zakładce "Projekty" -> nazwa projektu.

Jak poinformował mnie koordynator obu projektów - Artur Bigos, zgłoszenia udziału w warsztatach językowych można wysyłać na adres stowarzyszenie.pronobis@gmail.com do 26 listopada, rejestracja na zajęcia informatyczne będzie zaś otwarta do 28 listopada (aplikację wysyłamy pod tym samym adresem).

- Zależy nam bardziej na zainteresowaniu szkoleniami "Przez trening do samodzielności"
gdyż na razie mało osób się na nie zgłosiło – przyznaje otwarcie Artur Bigos, ale zapewnia, iż obydwa szkolenia zostały zorganizowane tak, aby sprostały oczekiwaniom i potrzebom uczestników.

Kilka szczegółów…

W projekcie „Przez trening do samodzielności” zaplanowano szkolenie obejmujące: coaching (trening osobistych umiejętności psychologicznych); Warsztaty Aktywizacji i Komunikacji Społecznej, a w tym zajęcia z psychologiem oraz techniki pracy biurowej z pedagogiem pracy; zajęcia informatyczne zakończone uzyskaniem certyfikatu ECDL I-go stopnia (siedem modułów) - szkolenie prowadzone przez „Altkom Akademię”.

Przewidziano udział 30 osób. Zajęcia odbywać się mają w małych grupach (do 10 osób).
Ze szczegółami można zapoznać się tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.