Facebook Google+ Twitter

Ubezpieczenia zdrowotne w USA? Głosowanie może zmienić oblicze Ameryki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-21 10:00

Demokraci w Senacie USA wygrali kluczowe głosowanie, które może zmienić oblicze Ameryki. Głosowanie dotyczyło wprowadzenia w tym kraju powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Republikanie starali się zablokować reformę ubezpieczeń zdrowotnych stosując obstrukcję parlamentarną polegającą na przedłużaniu w nieskończonośćdebaty nad ustawą. By przełamać ich opór i zakończyć dyskusję, Demokraci musieli zgromadzić 60 głosów w 100 osobowej izbie.

W wyniku ustępstw wobec konserwatywnych senatorów ze swojej partii. Demokratom udało się osiągnąć ten cel. O 1.00 w nocy przegłosowali wniosek zamknięcie debaty co otwiera drogę do uchwalenia ustawy.

Jeśli tak się stanie, to ubezpieczeniami zdrowotnymi zostanie objętych 95 procent Amerykanów - dodatkowo 30 milionów osób. System ubezpieczeń zdrowotnych w USA nadal pozostanie w rękach firm

prywatnych, ale nie będą one już mogły zrywać umów i odmawiać sprzedaży polis osobom chorym. Ubezpieczenia zdrowotne staną się obowiązkowe a ci, których na to nie stać, otrzymają dofinansowanie z budżetu państwa.

Uchwalenie reformy ubezpieczeń zdrowotnych było głównym punktem programu Baracka Obamy. Jeśli obecnemu prezydentowi uda się go zrealizować, dokona czegoś co nie udało się jego poprzednikom od ponad 50 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.