Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22094 miejsce

Ubieram się w lumpeksie. I co z tego?

Ciucholandy oferują nie tylko używane i znoszone (ale wciąż w dobrym stanie) rzeczy. Kupić można tam także końcówki kolekcji niektórych firm.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP"Szmateks", "lump", "lumpeks", "ciucholand" - to potoczne nazwy sklepu z używaną odzieżą.
Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć znaczny przyrost placówek tego typu. Są od zawsze, ale teraz jest ich coraz więcej. Nic w tym dziwnego, że coraz więcej ludzi coraz chętniej ubiera się w ciucholandach i płaci za to niewielkie sumy.

Ciucholandy nie powinny kojarzyć nam się tylko z mniej zamożnymi ludźmi. - Po co mam wydać na bluzkę, w zasadzie zwykły t-shirt pięćdziesiąt złotych, skoro równie ładny i nowy, często też oryginalny mogę dostać raptem za kilka złotych - mówi chcąca zachować anonimowość klientka gdyńskiego ciucholandu, przy ul. Starowiejskiej.

Lumpeksy coraz chętniej odwiedzane są także przez bogatych i sławnych.

Sklepy z używaną odzieżą mają regularne dostawy ubrań. Nowe ciuchy przyjeżdżają nawet dwa lub trzy razy w tygodniu. Tak częstych uzupełnień nie ma w markowych sklepach. W ciucholandzie spotkać można ludzi w różnym wieku. Starsze osoby, nastolatki. Lumpeksy oprócz odzieży oferują też obuwie lub zabawki. - Można znaleźć naprawdę wiele świetnych rzeczy, trzeba tylko poszperać - dodaje inna z napotkanych przeze mnie klientek lumpeksu przy Starowiejskiej.

- W lumpeksach ubieram się od wielu wielu lat. Kupuję tam nie tylko ciuchy na co dzień, ale znalazłam też cudowną sukienkę, którą ubrałam na studniówkę - mówi Dorota, stała klientka ciucholandów. Salony z odzieżą używaną to świetne rozwiązanie dla młodych ludzi, studentów czy rencistów, którzy nie mają zbyt wielu pieniędzy. - Dawniej moje koleżanki z klasy naśmiewały się z miejsc, w których się ubieram, ale teraz one same mnie tam wyciągają i chodzimy razem szperać wyszukując ciekawych, kolorowych szmatek - dodaje Dorota.

Salon odzieży używanej to świetne miejsce, zwłaszcza dla osób lubiących kupować dużo za naprawdę niewiele. Można tu kupić kilogram ciuchów za kilka złotych.

Lumpeksy są o krok od nas. W samym centrum Gdyni jest kilka. Dobre ciucholandy możemy znaleźć przy ulicach: Władysława IV, Starowiejskiej, Armii Wojska Polskiego oraz Morskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Tekst o lumpeksach, ale zdjęcie z wyprzedaży kostiumów z Teatru Wielkiego w Łodzi. Nie widzę związku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mateuszu:
"coraz więcej ludzi coraz" - nie za dużo tego? :)

Poza tym, "niewiele" wcześniej brzmiało "nie wiele", a i ze zdaniem "Lumpeksy coraz chętniej odwiedzane są także przez bogatych i sławnych." wcześniej coś było nie tak, ale - jak widać - zostało to poprawione.
Nie wspominając już o ogromnych problemach z interpunkcją. Trochę dużo, jak na jeden, króciutki artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lumpeksom ja osobiscie zawdzięczam wejscie w świat...wiadomosci24. :)


link

Lumpeksy były tematem mojego pierwszego tekstu napisanego i opublikowanego tutaj. Jak widac - mozna sie w lumpeksach nie tylko ubierac. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.04.2009 16:15

Nic z tego .
Ubierasz się w lumpeksie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

- Za niedorobiony, banalny tekścik..

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, jeszcze się spotkałem z nazwą Kop_ciuszek!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Było :P
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klaudyna: widzisz błędy, powiedz jakie i gdzie? Literówki? Błędy merytoryczne? Błędy w rozumowaniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sporo błędów, które rażą, ale to nic...

Temat popularny - ostatnio lumpki są "na językach". Ja jednak nie mogę się do nich przekonać. Przypominają mi czasy, kiedy na nic innego nie było stać mojej rodziny, a potem pół podstawówki się ze mnie wyśmiewało. Jednakże fajnie, że ludzie się do nich przekonują - teraz jest wręcz trend, aby ubierać się w takich miejscach. Głównie ze względu na to, że rzadko trafiają się tam serie identycznych ciuchów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.