Facebook Google+ Twitter

Ubój rytualny - opłacalny i bezprawny

W tym roku w Polsce w sposób niezgodny z prawem zostanie zabitych 100-300 tys. sztuk bydła, mówił z zadowoleniem Główny Lekarz Weterynarii na spotkaniu Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 16 lutego 2012 r.

 / Fot. Keith Weller/USDA/domena publicznaW tym roku wołowina z polskich ubojni ma trafić na niezwykle chłonne rynki muzułmańskie oraz do Izraela, gdzie Główny Lekarz Weterynarii (GLW) w styczniu uzgadniał sprzedaż zarówno zwierząt żywych jak i mięsa. Trzeba jednak pamiętać, że osoby wyznania islamskiego i judaistycznego mają specyficzny wymóg odnośnie spożywanego mięsa: musi ono zawierać jak najmniejszą ilość krwi, gdyż jej spożywanie jest zabronione. W związku z tym setki lat temu wyznawcy tych religii doszli do wniosku, że największy odpływ krwi może być zapewniony tylko wtedy, gdy przetnie się świadomemu zwierzęciu naczynia krwionośne szyi oraz tchawicę, dzięki czemu serce nadal będzie krew wypompowywało... I będzie to robiło często przez wiele minut.

Obecnie, gdy ludzie posiadają większą świadomość etyczną oraz wrażliwość na los wszystkich zwierząt, ten rodzaj uboju wzbudza głęboki sprzeciw. Dlaczego zezwala się na niego w dzisiejszych czasach? Dlaczego polskie prawo umożliwia torturowanie zwierząt, które oddają swoje życie, abyśmy my nie chodzili głodni? Otóż polskie prawo nie pozwala na to. Polskie przepisy nakazują wyłączanie świadomości zwierzęcia przed rozpoczęciem wykrwawiania. A jednak w tym roku, w sposób niezgodny z prawem i przy akceptacji Głównego Lekarza Weterynarii zginie 100-300 tysięcy sztuk bydła.

Wszystkiemu winna jest kompletna nieznajomość techniki stanowienia prawa w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW). W wyniku tej niekompetencji urzędniczej powstał bubel prawny w postaci rozporządzenia MRiRW w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju oraz warunków i metod uboju i uśmiercania zwierząt. Zezwala ono (wbrew zapisom ustawowym) na przeprowadzanie uboju zwierząt bez ogłuszenia w przypadku zabijania zgodnego z zasadami związków wyznaniowych. Trzeba jednak pamiętać, że ustawa jest aktem prawnym wyższej rangi, a rozporządzenie nie może stanowić przepisów sprzecznych z ustawą. Mimo że zarówno podsekretarz stanu Andrzej Butra, jak i liczni posłowie, m.in. Jerzy Polaczek, Paweł Suski i Grzegorz Napieralski wiedzą i publicznie przyznają, iż rozporządzenie to jest sprzeczne z ustawą, a jego przepisy dotyczące uboju są nieprawomocne, to w tym roku MRiRW oraz GLW przewidują, że polscy przedsiębiorcy zabiją bez ogłuszenia 100-300 tysięcy sztuk bydła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (73):

Sortuj komentarze:

Mateo
 • Mateo
 • 17.08.2012 12:49

Jesteś przeciwny Ubojowi Rytualnemu?
Poprzyj petycje w tej sprawie:
http://www.epetycje.pl/petycja/11/Wezwanie_do_zaprzestania_wykonywania_uboju_zwierz%C4%85t_bez_og%C5%82uszania__tzw__uboju_rytualnego

Komentarz został ukrytyrozwiń
baileys do @
 • baileys do @
 • 06.03.2012 09:59

ośmieszyć? prawdy już dawno objawione albo odkrywanie hameryki dla początkujących... na tym świecie, zawsze mnie zdumiewało.
jeść czy nie jeść? o ...to jest pytanie,
bo jeśli nasze śniadanie czy obiad na nas reaguje bo widzi, słyszy, czuje i pamięta ?
dzięki za "pozytywne wibracje" na śniadanie, kawa się nadawa ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Do @baileys
 • Do @baileys
 • 06.03.2012 09:16

Próbowałeś kogoś ośmieszyć ale nie masz wiedzy na konkretne tematy .Dla ciebie było , może i dalej jest , jak rośliny reagują i "myślą", nie mózgiem ale w inny sposób .
Bardzo ciekawe hasało podesłał pan Chorążewicz :

Bretarianizm.

Reklamy Businessclick
QASHQAI SHIFT_the way you move
Zamów jazdę próbną! Sprawdź jak Nissan Qashqai wyprzedza stylem!
www.nissan.pl
Nowy Nissan X-Trail
Łączy elastyczność SUVa i napęd 4x4 Poczuj jego moc, zamów jazdę próbną
www.nissan.pl
Chodzi o udowodnienie zjawiska tzw. bretarianizmu.Polega on na świadomym zrezygnowaniu z przyjmowania wszelkich płynów czy pokarmów, a jedynie odżywianiem się tzw. praną-siłą witalną, ożywiającą wszystko we wszechświecie.Hinduscy naukowcy badają człowieka, który twierdzi, że przez 70 lat nie przyjmował pokarmu ani płynów.
Prahlad Jani jest pod obserwacją w wojskowym szpitalu od sześciu dni. Nie je ani nie pije, mimo to jego organizm nie wykazuje żadnych oznak wygłodzenia czy odwodnienia. Jeśli wytrzyma w tym stanie 15 dni, będzie to pierwszy potwierdzony przypadek tego typu. W normalnych warunkach powinien już wykazać zanik mięśni, poważne odwodnienie, wycieńczenie, uszkodzenia organów i utratę wagi.
Lekarze i fizjologowie przeprowadzą liczne testy oraz będą obserwować jogina 24 godziny na dobę za pomocą kamer stacjonarnych w jego pokoju i ruchomych, towarzyszących mu wszędzie, gdzie się uda.
Czy to nie cud? :shock:
Podaję za np:
http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2105
http://www.rp.pl/artykul/469807_Medytacja_zamiast_wody_i_chleba_.html

Widzisz jaki ten świat jest i jak dużo jest zjawisk dla ciebie nie zrozumiałych .Za to dla ciebie(tak przypuszczam ) wszelką boska wiedzę przesyła ;Tadeusz Rydzyk Jarosław Kaczyński , Terlikowski , Sakiewicz , kibole , modlący się do chodnika na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.To jest dla ciebie (tak przypuszczam ) wszelkie źródło prawd objawionych .

Komentarz został ukrytyrozwiń
baileys do @@ i @
 • baileys do @@ i @
 • 06.03.2012 01:07

a ja polecam odżywianie pozytywną energią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczy bardzo ciekawe, tym bardziej, że nie mające dobrego udokumentowanego poważnego materiału dowodowego. Ale odbiegamy od tematu, ponieważ Do @@baileys jesteś już na dobrej drodze, aby zaproponować odżywianie bezpośrednie - odżywianie energią świetlną, czyli bretarianizm. Przyłączam się!

Od jutra tylko światło na każdy posiłek! Wcale nie żartuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatni komentarz arcyciekawy. W tej chwili nie wiem jak daleko posunięte są badania nad strukturą kryształu wody? Zalecam jednak obejrzenie filmu: "Bogowie muszą być szaleni". Dokument o odkrytym plemieniu na afrykańskiej pustyni. Pokazana symbioza pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem i ludźmi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Do @@baileys Dzisiaj 13:20
 • Do @@baileys Dzisiaj 13:20
 • 05.03.2012 14:21

@baileys Dzisiaj 13:20, spróbuj wytężyć swoje szare komórki w mózgu,to przeczytaj ze zrozumieniem tekstu poniższego .

Spotkałem się kiedyś z pewnym doświadczeniem a przeprowadził je pewien brytyjski biolog , było to doświadczenie ciekawe choć nieco 'makabryczne'. Otóż w trakcie badań wykrył , że rośliny potrafią swoje " emocje" wyrażać zmianą natężenia bioprądów, które można zmierzyć za pomocą dobrego wykrywacza kłamstw ( wariograf). Umieścił w pomieszczeniu dwa kwiaty rosnące w oddzielnych doniczkach z tym , że do jednego podłączył wykrywacz kłamstw. Potem do pomieszczenia weszła osoba i kwiat z podłączonym wykrywaczem kłamstw reagował "spokojem". W pewnym momencie osoba ta podeszła do tego drugiego kwiatka bez wykrywacza kłamstw i wyrwała go z korzeniami i trochę go masakrując łamiąc i depcząc. Kwiatek z podłączonym wykrywaczem kłamstw zareagował na ten akt przemocy (względem tego drugiego) gwałtownym zwiększeniem natężenia bioprądów. Po jakimś czasie kiedy kwiat się uspokoił do pomieszczenia zaczęli wchodzić ludzie był on spokojny i nie reagował ,dopóki do pomieszczenia nie wszedł "morderca" i na jego to widok zareagował podwyższonym natężeniem.

Inne doświadczenie polegało na sprawdzeniu czy kwiatki potrafią ' pamiętać'. Otóż postawili obok kwiatka minerał np. górski kryształ i w momencie kiedy kryształ leżał obok kwiatka drażnili kwiat prądem, na co reagował zmianą natężenia swoich bioprądów . Trwało to tak około kilku dni i zabrali roślinie ten kryształ górski i dali jej odpocząć kilka tygodni. Po tym okresie postawili znowu koło niej kryształ górski ale już nie dręcząc jej prądem , pomimo tego roślina reagowała stresem , ale kiedy tylko położyli jej inny kawałek kryształu a kryształ górski zabrali roślina nie reagowała negatywnie . Czyli wniosek nasuwał się jeden, że rośliny potrafią też pamiętać i minerał , który kojarzył jej się z bólem nie zapomniała już nigdy.

Naukowcy przeprowadzali wieli innych też eksperymentów na roślinach, miedzy innymi na ich wzajemnym komunikowaniu się.
Okazało się że rośliny 'widzą' , 'słyszą' , 'czują' , 'pamiętają' jak również potrafią się komunikować ze sobą, ale czy to dziwne? można by zapytać, chyba nie, bo mają przecież swój układ nerwowy i nauczyły się z niego korzystać .
Sumując te wszystkie wyniki badań można by powiedzieć że rośliny to taka niższa forma "zwierząt" tylko nie potrafią uciekać

Komentarz został ukrytyrozwiń
Do @baileys
 • Do @baileys
 • 05.03.2012 14:07

@baileys Dzisiaj 13:20 .Z tobą nie można polemizować czy podzielić się już ogólnie dostępnymi danymi .To , że rośliny w odpowiedni sposób reagują na rożne zjawiska , jest to dawno udowodnione Oczywiście one nie maja mózgu ale w inny sposób jednak reagują na bodźcie zewnętrzne .
Mogę tobie dać jako dowód coś oczywistego .Sam to widzisz na co dzień .Oczywiście to nie jest rozum ani inne żywych organizmów reakcje ale takowe są ;To jest wiązanie wiązanie molekularnych atomów -o tym zjawisku mówi się że jest to pamięć np. metalu .Przypatrz się działaniu sprężyny .To nie jest rozum ani coś w tym rodzaju ale ,,,,,,,trochę poczytaj o tych zjawiskach , które są w :fizyce , chemii, biologii.
Przypuszczam ,ze to jest dla ciebie ;za wysokie progi na twoje nogi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
 • Adam
 • 05.03.2012 13:40

Otóż wiadomo,że nie musimy jeść mięsa i jest na to wystarczająco dużo raportów medycznych.Ale kto jest zainteresowany promocją wegetarianizmu ,nauki,zdrowia publicznego?Przecież żyjemy w odwróconym i nikczemnym świecie .Spójrz choćby na głownego lekarza weterynarii-czy nie jest on dowodem odwrócenia swojego zawodu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
baileys
 • baileys
 • 05.03.2012 13:20

@Chirurg
...skoro musimy jeść mięso to powinniśmy je pozyskiwać w jak najbardziej humanitarny sposób np. ogłuszenie prądem albo wstrzeliwanym kołkiem w mózg ...
albo ...rośliny rowniez odczuwają ból i są narażone na stres ...


no nie, ja wysiadam -podobno nawet woda w kostkach lodu też ma swoją pamięć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.