Facebook Google+ Twitter

Ubóstwo w Polsce

Wedłu danycg GUS, Polska znajduje się czołówce krajów europejskich o największym wskaźniku ubóstwa

Może trudno w to uwierzyć, jednak w UE gorzej żyje się tylko mieszkańcom Rumunii i Grecji. Polacy żyją na skraju ubóstwa. Jak wynika z raportu GUS na rok 2010, ubóstwem zagrożonych jest 17% ludzi. Ceny usług i towarów mamy takie, jak w bogatej Europie, jednak pensje są niższe porównywalne do tych z najbiedniejszych krajów UE. Jaki z tego wniosek? W Polsce bieda, aż piszczy.

źródło: Superstacja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

tomasz adamek
  • tomasz adamek
  • 10.08.2011 08:33

polska jest bardzo bogatym krajem, i jakos newidzialem w polsce biednych polakow. Poprostu polacy przybedniaja sie bo lubia

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sara Malicka
  • Sara Malicka
  • 04.04.2011 08:05

Pani Anna Kowalczyk ma rację !!!
Chyba nigdy nie byliście w takiej sytuacji.
Ludzie! Co się z wami stało przez ostatnie lata, że biedę postrzegacie jako niezaradność ludzką ? Czy ja jestem niezaradna bo miałam wypadek jestem na rencie 565 zł i nie mogę pracować? To co ubijcie mnie bo jestem zakałą tego państwa i was. Takich ludzi jak ja jest setki i muszą żyć, ja jestem akurat samotna ale ludzie mają rodziny, a co w opiece pomogą ? dołożą stówkę kilo cukru i kilo makaronu. Może wy redaktorzy chcielibyście żyć w takim upodleniu ? Rzygać mi się chce jak czytam bzdury, które piszecie.
Jak nasze państwo dba o najuboższych ? Za granicą każdy imigrant na socjalu ma lepiej niż ja i miliony Polaków !
Tfu ! Syty głodnemu nigdy nie uwierzy !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Kowalczyk
  • Anna Kowalczyk
  • 19.01.2011 09:21

Pani Anna K. ma rację? Nie zgadzam się z nią ani z Panią Issabellą D. Naprawde Panie nie widzą tego problemu? widocznie nie miały Panie nigdy sytuacji,aby wybrac np. czy kupic dziecku buty bo nie ma w czym chodzic czy kupic mu rybe, bo wcią je tylko ziemniaki i makaron. To, ze są oszczędności w polskich bankach o niczym nie świadczy-poprostu są ludzie co sobie nawet odłoża spore sumy na konta, a są i tacy co nie mają nic i dla nich 10 zł jest wazne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, mógł to być znaczący bodziec do sprzedaży PZU, znając prawość naszych zarządców, którzy zwykle desygnują na spółek Skarbu Państwa oraz tych z jakimkolwiek udziałem SP wybitnych managerów z ... własnego grona :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak ma być inaczej skoro nawet prywatyzacja dzięki SLD, PiS, PO i PSL serwują to w takiej formie:

Po wejściu PZU na giełdę Skarb Państwa posiada mniej niż połowę akcji tej firmy, co powoduje, że nie obowiązuje już tzw. ustawa kominowa.

Do tej pory członek zarządu PZU nie mógł zarabiać więcej niż sześciokrotność średniej płacy w sektorze przedsiębiorstw (ok. 22 tys. zł). Obecnie planowane są podwyżki nawet o 500%, czyli Skarb Państwa dostanie rownież po kieszeni.
A podobno pieniędzy nie ma?

źródło: http://www.tvn24.pl/-1,1660568,0,1,100-tys-zl-dla-prezesa-pzu-miesiecznie,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

GUS to wyznaczał - link podaję jeszcze raz: http://www.dziennik.pl/gospodarka/article626126/Polacy_zyja_na_krawedzi_ubostwa.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

o ile taki raport faktycznie istnieje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, chciałbym móc zapoznac sie dokładnie z tym raportem, o którym mowa w artykule. Dopiero wówczas mógłbym merytorycznie ustosunkowac sie do jego treści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natomiast bezprzecznie popularne i często spotykane jest ubóstwo intelektualne, które nijak sie ma do stanu portfela i pełnionych funkcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nasze ceny sa NIŻSZE.
Podobnie jak i płace."
Ale ważna też jest sprawa kosztów. A te w usługach, np. bankowych, nie należą do najnizszych. Koszty w innych brańżach, które generalnie płaci społeczeństwo, też nie sa najniższe i nie odzwierciedlaja poziomu płac.
Ubóstwo o którym mówi raport unijny musi uśredniać sytuację w Unii. Jest rzeczywiście odległy od poziomu światowego. Wówczas nie Rumunia, Grecja i Polska byłyby poniżej średniej, lecz Madagaskar, etc.
Ponadto taki raport jest bardzo uspokajajacy dla wielu społeczeństw Starej Unii.
Uzasadnia, np. wsparcie dla Grecji. Uzasadnia wciąż spore dopłaty dla nowych państw. Wywołuje współczycie dla rodaków z innych regionów Europy.
Nie analizuje jednak przyczyn.
Bo wtedy może to współczucie mogłoby się rozwiać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.