Facebook Google+ Twitter

Ubrania z treścią

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-25 10:50

„Nieważne jak jest, ważne jak wygląda” - z przekorą mówi Juliusz Erazm Bolek laureat Nagrody Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO, który jako projektant ubrań opatrzył stroje dla pań swoimi aforyzmami.

 / Fot. Fotogr.Jolanta Maria Budniak„Tym razem wygląd będzie mieć też treść!” - dodaje.

W sobotę 24 marca 2012 roku o godz. 21 we wrocławskim Eter Club (ul. Kazimierza Wielkiego 19) odbyła się prapremiera autorskiej kolekcji prêt-à-porter dla kobiet, ozdobionej aplikacjami Luizy Kwiatkowskiej i Juliusza Erazma Bolka, zorganizowanej przez Lindę Parys, Martynę Jasińską, Agnieszkę Jarosz i Hanję Zygmanowską z FuKu Concept Store i atelier fotograficznego. To jedyne takie wydarzenie.

 / Fot. Fotogr.Jolanta Maria Budniak„Teraz ubrania przestaną być bezmyślne” - cieszy się Juliusz Erazm Bolek. Zadowolone były też panie, które miały okazję paradować w ubraniach zaprojektowanych przez poetę. Kilkanaście różnych myśli na rozmaite okazje.

Odzież charakteryzuje się oryginalnymi refleksami, nie pozbawionymi ironii.
Juliusza Erazma Bolka do działania zainspirowała znana celebrytka Aleksandra Miller, która kiedyś wystąpiła w różowej, wzorzystej sukience z napisami m.in. „sexy, love”. Zrozumiał wtedy, że Polacy mają problemy z językiem polskim i brak im odpowiednich strojów, które w zrozumiały dla wszystkich sposób odzwierciedlały ich nastroje. Stąd właśnie pomysł na poetycką kolekcję nowoczesnych ubrań dla pań. Według twórcy, ubrania przede wszystkim muszą być funkcjonalne, wygodne w noszeniu i konserwacji i przede wszystkim przyjazne dla ciała. Te warunki muszą być zawsze spełnione jako zasadnicze. Dlatego też podstawą kolekcji są tkaniny bawełniane. Twórca ignoruje wzrost cen tego surowca na światowych rynkach. Uważa, że dobre samopoczucie kobiety jest najważniejsze.

Luiza Kwiatkowska i Juliusz Erazm Bolek od kilku lat współpracują przy realizacji cykli wystaw plastyczno-literackich. Teraz, poeta postanowił przenieść te obiekty na tkaniny ubraniowe, aby zaproponować Paniom obcowanie ze sztuką na co dzień. Kolekcja ze względu na podejście do ubrań, ale także wizualizacje i wprowadzanie na odzież poezji, stanowi nowość. Graficzne wizje Luizy Kwiatkowskiej charakteryzuje świeżość i odkrywczość w ujmowaniu rzeczywistości. Do tego należy jeszcze dołączyć fragmenty twórczości Juliusza Erazma Bolka, które sprawiają, że ubrania nabierają treści. Przygotowana propozycja nie ma jeszcze domu odzieżowego, który podpisał umowę o seryjnej produkcji, więc jest to obecnie propozycja kolekcjonerski, która będzie dostępna w Fu-Ku Concept Store we Wrocławiu oraz w sklepie internetowym www.fuku.pl/sklep.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.