Facebook Google+ Twitter

Ubuntu dla telefonów. Mobilny system od Canonical będzie hitem CES?

Jeszcze przed końcem roku na witrynie Ubuntu pojawił się dziwny zegar odliczający do jakiegoś nieuniknionego wydarzenia. Zaprezentowano nowy, mobilny system operacyjny, obok którego raczej trudno będzie przejść obojętnie.

Sonda

Ubuntu dla telefonów...

Ubuntu zmierza na smartfony. Czy jest jeszcze miejsce na kolejny system operacyjny? / Fot. materiały prasowe CanonicalUbuntu to uważana za najpopularniejszą dystrybucja GNU/Linux. Mark Shuttleworth, założyciel firmy Canonical Ltd. będący równocześnie sponsorem biznesowym Ubuntu, już w w październiku 2011 roku zapowiadał, że zamierza podbić, oprócz komputerów, również telefony, tablety czy telewizory. Zaprezentowano Ubuntu TV i poczyniono pewne kroki w kierunku tabletów. Canonical jednak wczorajszego wieczoru zszokował niejedną osobę zapowiedzią nowego, nowoczesnego systemu operacyjnego na smartfony. Jego prezentacji "na żywo" możemy się spodziewać na odbywających się od 8 do 11 stycznia targach CES. Warto przyjrzeć się mu już dzisiaj!


Zobacz dłuższą prezentację systemu

Wszystko w zasięgu palca


Według Canonical nowe, intuicyjne gesty pozwolą na jeszcze bardziej komfortowe korzystanie z naszych mobilnych urządzeń. Wszystkie krawędzie ekranu są aktywne. Przykładowo - aby dostać się do najczęściej uruchamianych aplikacji, wystarczy krótkie muśniecie palcem od lewej krawędzi ekranu. Powrót do ostatnio używanej aplikacji dokonuje się zaś poprzez przesunięcie od prawej krawędzi. Według pomysłodawców, żaden inny smartfon nie umożliwia tak efektywnej pracy wielozadaniowej. Przesunięcie od dołu ekranu, pokazuje pasek kontroli aplikacji. Dzięki temu nie zajmuje on niepotrzebnie miejsca i pozwala lepiej skupić się na tym, co aktualnie robimy.

Czytaj dalej o nowym, mobilnym systemie operacyjnym!-->


-> Profil autora na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Czy autor nie ma na ten temat zdania :) ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, bardzo rzadko się zdarza, aby cokolwiek nie miało żadnych wad. Zawsze można by się do czegoś przyczepić. Dodatkowo to, co dla jednych może być wadą, dla innych może być zaletą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyż nie ma żadnych wad, pytanie zwykłego zjadacza chleba?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.