Facebook Google+ Twitter

Uchodźcy - żaden problem

Większość uchodźców jako powód ucieczki z własnego kraju, podaje trwające w ojczyźnie wojny domowe, które przynoszą tysiące ofiar ludności cywilnej i chęć polepszania sobie bytu.

Państwa europejskie nie mogą sobie poradzić, z falą uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu, zalewającą bogate zachodnioeuropejskie kraje. Większość uchodźców jako powód ucieczki z własnego kraju, podaje trwające w ojczyźnie wojny domowe, które przynoszą tysiące ofiar ludności cywilnej i chęć polepszania sobie bytu. Kraje europejskie, nawet te które przynależą do Unii Europejskiej, nie czują wielkiej solidarności z bogatymi krajami Europy (które posiadały w Afryce kolonie), gdyż nie są przygotowane na masowość tego napływu uchodźców.

Stany Zjednoczone uważające się za ostoję demokracji i wolności, naruszyły swoimi interwencjami w Afryce i na Bliskim Wschodzie stabilizację społeczną i polityczną, którą gwarantowały tamtejsze reżimy. Na pewno było to jedną z przyczyn wybuchu Afrykańskiej Wiosny Ludów, której reperkusje (trwające wojny domowe) odczuwa właśnie Europa w fali uchodźców, którzy chcą się przeprawić do Europy, z liczących 1770 km libijskich wybrzeży.

Skala tego exchodusu (uchodźstwa), może porazić, w 2014 r., do Europy dotarło ok. 219 tys. uchodźców, a przez 8 miesięcy tego roku już ponad 320 tys. uchodźców dotarło do wybrzeży Grecji i Włoch (nie licząc szlaku przez Węgry), aby przedostać się dalej do bogatych krajów europejskich: Niemiec, Austrii, czy Szwecji. Większość uchodźców to: Syryjczycy (69 proc.), Afgańczycy (18 proc.) i Irakijczycy (4 proc.), z których większość nie chce zostać w Grecji, czy Włoszech i tam prosić o azyl, lecz jechać dalej do bogatych krajów Europejskich.

Ponieważ z uchodźców (przeważnie młodych mężczyzn) uzbierałaby się już niezła armia, jedynym "rozsądnym” rozwiązaniem tego problemu (uchodźcy żaden problem), byłoby stworzenie szkoleniowych obozów wojskowych, i niezwłoczne wysyłanie uchodźców na miesięczne (czy dwumiesięczne) szkolenia. Podczas szkolenia mężczyźni uczyli by się taktyki walki zbrojnej, nieliczne kobiety zawodu sanitariuszki i radiotelegrafistki, a starsze dzieci produkowania i rzucania koktajlami Mołotowa. Po szkoleniu, z uchodźców tworzone byłyby pułki, armie itp. i po zaopatrzeniu ich w automaty Kałasznikowa, radiotelegrafy, butelki i benzynę, odsyłani byliby do swoich ojczyzn, aby walczyć tam o wolność i suwerenność swoich krajów.

Myślę, że gdyby taka informacja dotarła do obecnych i przyszłych uchodźców, zalew uchodźców do Europy, wydatnie by się zmniejszył, co mogłoby uratować cywilizację europejską, i zakończyć Afrykańską Wiosnę Ludów. A swoją drogą Amerykanie „nabroili”, ale nie czują się odpowiedzialni za problem z uchodźcami do państw europejskich, który stworzyli swoimi interwencjami w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jedno jest pewne, nie możemy się godzić na samobójczą (dla cywilizacji europejskiej) akcję humanitarną, ułatwiając najazd Islamu na Europę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co się dzieje? Bush jr i Obama - najgorsi prezydenci w dziejach USA? Działali w myśl zasady - jeśli wojna będzie daleko od granic USA to dobrze dla USA?
Obecnie kończy się "zlot" terroystów w Syrii, litościwi negocjatorzy zamiast wyłapać ich w tym kraju do ostatniej nogi pozwalają im sie przenieść do płn Afryki gdzie mają bliżej do Europy i dalej do Rosji.
Część z nich zostanie 'uśpionych" na zasiłkach w Europie jako zaplecze plemników dla rozrastającej sie społeczności muzułmańskiej?
Nie do wiary że Europa rządząca w czasach królowej Wiktorii światem dzisiaj powoli znika w demograficznym niżu.
Nieporadna Unia Europejska zajmuje się Polską, jedynym krajem, który broni tradycyjnych wartości europejskich a jednocześnie tak wiele osób u nas z tak wielkim wręcz szacunkiem odnosi się do wyznawców islamu w światlejszej Turcji...?
Wyłania sie obraz europejskiej i amerykańskiej głupoty dawnej białej rasy? Wyłania się pożywka dla ruchow faszystwskich, rasistowskich na starym kontynencie? XXI wiek!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po pierwsze pełna zgoda z panią Małgorzatą - vide Bin Laden, który został wyszkolony przez Stany Zjednoczone. I cały ciąg dalszy wojny o Afganistan.
Po drugie - obawiam się, że masa młodych, sprawnych mężczyzn i ostatnie napaści na kobiety europejskie jest starannie opracowanym planem inwazji i podboju muzułmańskiego Europy. Przypuszczam, że muzułmańscy przywódcy duchowi opracowali starannie i realizują taką własnie formę "wojny z szatanem" w odwecie za amerykańskie "wprowadzanie demokracji" w krajach, gdzie z racji systemu ideologiczno-religijnego demokracja zaistnieć nie może.
Po trzecie - poprawność polityczna krajów europejskich, która nakazała ukrywać w ramach źle pojętego humanizmu w stosunku do muzułmańskich przybyszów ataki na kobiety, jest "przesadą w elegancji" i czas najwyższy, aby rzesze pseudo uchodźców zostały określone jako najeźdźcy. I jako tacy odesłani do miejsc pochodzenia.
Z hamburgerem i butelką wody na drogę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak - USA narozrabiały i się wypięły. Wygodnie nader. Islamskich uchodźców powinny przyjmować islamskie kraje, a inne uszczelnić granice.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Małgorzato, podzielam Pani obawy.

Problem z przyjmowaniem uchodźców można rozwiązać dość prosto. Wszyscy chętni z "dobrymi serduszkami" powinni zobowiązać się notarialnie, że zapewniają wikt i opierunek dowolnej liczbie przybyszów, bez możliwości wypowiedzenia umowy ze strony przyjmującego. Natomiast przyjęty mógłby opuścić nasz kraj w dowolnym czasie, bez żadnych zobowiązań. Wtedy nie miałbym oporów przed zaakceptowaniem przyjmowania dowolnej ich liczby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, zaproponowany pomysł obarczony jest poważnym błędem. Dlaczego? Wyszkolenie, uzbrojenie młodych imigrantów to spore niebezpieczeństwo. Kto zagwarantuje nam, ze nie nauczymy podstawowych zasad wojskowych … terrorystów. Rozpoznanie osób przybyłych do Europy jest… żadne. Taki przeszkolony, uzbrojony terrorysta może „przejąć” koszary, wyjść na zewnątrz i strzelać do ludzi … Sytuacja jest patowa. Wielu młodych ludzi przybyło na nasz kontynent właśnie po to by toczyć wojnę z nami - mieszkańcami Europy. Ilu ich jest? Tego nawet służby specjalne nie wiedzą.

Nie wiem, co powinniśmy w tej sytuacji zrobić. Pana pomysł z powodów podanych przeze mnie, nie jest taki oczywisty.

Martwię się myśląc o przyszłości, mam dwie wnuczki!!!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że w moich poglądach zgadzam się z szefem polskiego MSZ Witoldem Waszczykowskim, czy prezydentem Czech Milosem Zemanem. Widzę że jest jeszcze kilku ludzi zatroskanych losem naszej cywilizacji europejskiej. Czyżby reszta już sobie odpuściła i nie obchodzi ich, że nasze wnuki będą żyły na kontynencie z wiodącą cywilizacją islamską. A kobiety nie martwią się, że ich krótka historia równouprawnienia już wkrótce się zakończy i będą tylko własnością mężczyzn (mężów), a ich największym obowiązkiem będzie rodzenie synów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.