UCI Copa Catalana: Zwycięstwo Mai Włoszczowskiej

Polka wygrała w hiszpańskim Banyoles wyścig Copa Catalana Internacional w kolarstwie górskim. Jest to pierwsze podium Włoszczowskiej w nowym sezonie. Radosną nowiną sportsmenka podzieliła się z fanami za pośrednictwem profilu na Facebooku.

/ Fot. Piotr Matyga, NGU1.2Wygrana w Katalonii bardzo cieszy kibiców. Chodź sama zwyciężczyni przyznaję, że był to wyścig drugiej kategorii to jednocześnie zaznacza, że w mocnej obsadzie.

Drugie miejsce zajęła kanadyjka Marie Helen Premont (srebrna medalistka z letnich Igrzysk w Atenach). Trzecia na metę dojechała pochodząca z Francji Sabrine Enaux.

Wyścig do udanych zaliczyć mogą także koleżanki Mai Włoszczowskiej z teamu CCC Polkowice Anna Szafraniec, Aleksandra Dawidowicz i Magdalena Sadłecka.
Za tydzień 17.03.2012 r. w RPA odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata. W swoim wpisie na blogu Maja Włoszczowska podkreśla, że to będzie prawdziwy sprawdzian formy.

W wyścigu mężczyzn dobrą postawą wykazał się młodzieżowy wicemistrz świata z Champéry (Szwajcaria) Marek Konwa. Polski kolarz zajął 4. miejsce ze stratą 24 sekund do hiszpana Rubena Ruzafa, który na mecie był trzeci. Wyścig wygrał francuz Julien Absalon. Drugie miejsce zajął pochodzący z Hiszpanii Inaki Lajarreta. Wszyscy kolarze, którzy znaleźli się na podium w Banyoles jeżdżą dla hiszpańskiego teamu Orbea. Pomimo 4. miejsca w klasyfikacji generalnej wyścigu Marek Konwa był najlepszył w kategorii U23. W pierwszej dziesiątce zawodów znaleźli się także Marek Galiński był 8., a Dariusz Batek 9.