Facebook Google+ Twitter

Uciążliwa komunikacja w Chrzanowie

Nie wiesz, jaki wybrać bilet? U kierowcy zapłacisz drożej? Na przystanku nie ma rozkładu jazdy? To tylko szara rzeczywistość związana z chrzanowską komunikacją miejską. Jest problem czy go nie ma? Sprawdzamy.

Autobusy komunikacji. Fot. Bartosz KlimczakAutobusami Związku Komunalnego "Komunikacja Międzygminna" podróżuje młodzież szkolna, dzieci z rodzicami oraz osoby starsze. Przejażdżka wiąże się z kosztami, a te uzależnione są od... czasu. Porównując niektóre miejscowości z Chrzanowem okazuje się, że bilety czasowe to dość nietypowe rozwiązanie.

Pasażerowie autobusu ZK Przykładowo: skąd przyjezdny ma wiedzieć, ile czasu zajmie mu dotarcie z przystanku PKS do dworca w Trzebini? Rozkłady jazdy na przystankach są zniszczone, więc trudno szacować czas przejazdu na ich podstawie. Gdyby jednak nawet udało się odczytać te informacje, okazuje się, że nie zawsze się zgadzają.

Według rozkładu z chrzanowskiej "wysepki" do trzebińskiego dworca jest 6 min drogi, a to oznacza bilet za 2,40 zł. W przeciwną stronę czas jest już krótszy o minutę, a cena biletu spada do 1,20 zł. Taka różnica, przy dużej ilości przejazdów jest dla niektórych niebagatelna. Czyżby niedopatrzenie ze strony zarządcy?

Zniszczony rozkład jazdy. Fot. Bartosz KlimczakWarto zauważyć, że w niektórych porach dnia chętnych na podróż jest więcej. To powoduje, że czas postoju na przystanku wydłuża się. Zatłoczona droga czy zdarzenia losowe, to kolejne powody wydłużania się czasu przejazdu. Co więc będzie, jeśli źle oszacujemy czas? Czy kontroler wlepi nam mandat?

Wandalizm się szerzy, niosąc utrudnienia pasażerom. Fot. Bartosz KlimczakLiczne wypowiedzi mieszkańców Chrzanowa na forach, głośne rozmowy w autobusach niosą ten sam apel: trzeba to zmienić! Związek Komunalny na razie nie reaguje ani nie odpowiada na pytania w tej sprawie. Wśród pasażerów i mieszkańców powiatu pojawiają się informacje, że Związek pracuje nad zmianami dotychczasowej sytuacji. Co z tego wyniknie? Czas pokaże.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.09.2007 00:18

Ten autobus na pierwszym zdjęciu to chyba z Warszawy!!!
Czyżby była jakaś linia W-wa - Chrzanów?

:) rozkład linii X - :D Archiwum "X"

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem pewien ale podejrzewam, że tak jest w całym kraju [inaczej ten system nie miały sensu]: czas przejazdu na bilecie czasowym liczy się wg czasu podanego na rozkładzie jazdy, tzn. jeżeli na rozkładzie jazdy pisze, że z przystanku A do przystanku B jedzie się 10 minut, to taki bilet trzeba kupić. I mandatu za dłuższą jazdę autobusu wlepić nie wolno wtedy.
A w Chrzanowie najładniejsze autobusy to te przyjeżdżające z Jaworzna;P
Pozdrawiam;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.