Facebook Google+ Twitter

Ucz się bezpłatnie programowania

Fundacja Media 3.0 stworzyła pierwszą w Polsce całkowicie bezpłatną platformę do nauki programowania. Portal powstał z myślą o młodych ludziach, którzy chcą zdobyć zawód, który zapewni im dobrą przyszłość.

 / Fot. Beata Matuszek- Aktualnie mamy prawie tysiąc użytkowników platformy i ta liczba cały czas się powiększa. Uruchomiliśmy platformę z początkiem września, więc to naprawdę bardzo dobry wynik, a liczymy, że w miarę dodawania kolejnych materiałów edukacyjnych liczba użytkowników będzie stale rosnąć – mówi Beata Matuszek - Korzystanie z platformy jest całkowicie bezpłatne, oprócz możliwości korzystania z kursów, tutoriali wideo i innych materiałów edukacyjnych, do dyspozycji użytkowników jest stałe wsparcie mentorów - programistów Fundacji. To wszystko było możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, które dofinansowało nasz pomysł - mówi Beata Matuszek z Fundacji Media 3.0.

Python, Ruby, Java, Java Script API, C# - już teraz możesz samodzielnie nauczyć się programować w kilku nowoczesnych językach. W dodatku zupełnie bezpłatnie. Apki.org to pierwsza w Polsce darmowa interaktywna platforma do nauki programowania. - Wybraliśmy te języki, ponieważ to aktualnie najbardziej popularne języki programowania, które pozwalają przyszłym programistom na szybki rozwój i dobre zarobki. Kursy przygotowywane są w taki sposób, żeby poradziła sobie zarówno osoba, która nie miała styczności z programowaniem; te, które już programują mogą zrealizować kurs na wyższym poziomie zaawansowania – mówi Jakub Król, programista Fundacji Media 3.0.

- Stale staramy się też promować platformę. Nie mogło nas też zabraknąć na finałowym wydarzeniu Europejskiego Tygodnia Kodowania. W piątek 16 października wzięliśmy udział w debacie na temat przyszłości nauki programowania w Polsce w Centrum Nauki Kopernik i zaprezentowaliśmy platformę www.apki.org. - mówi Beata Matuszek - Opowiadaliśmy o rozwiązaniach zastosowanych na platformie, zaplanowanych z myślą o naszej docelowej grupie użytkowników. Platforma nie wymaga instalacji na komputerze, więc można się zalogować w szkole lub w domu, kiedy mamy chwilę wolnego czasu. To rozwiązanie było możliwe dzięki naszym indyjskim partnerom, organizacji Hackerearth, która udostępniła nam API, pozwalające uruchomić kod programistyczny bezpośrednio w przeglądarce. Kolejnym rozwiązaniem, które przyjęliśmy z myślą o uczniach, którzy marzą o karierze programisty, było wykorzystanie serwisu Github. Stawiamy na to rozwiązanie, bo chcemy zachęcić młodych ludzi, żeby zakładali konta na tym serwisie, bo coraz więcej firm wymaga takiego portfolio od kandydatów na pracowników. A taki jest też cel naszego projektu, żeby przez zabawę młodzi ludzie złapali programistycznego bakcyla i „zaprogramowali” sobie dobrą przyszłość – dodaje Beata Matuszek.

Projekt „Akademia 3.0 – apki.org” jest realizowany dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.