Facebook Google+ Twitter

Uczą mężczyzn, jak być dobrym ojcem

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-10-08 12:07

Głogowskie stowarzyszenie „Szansa” czeka na mężczyzn, którzy chcą się dowiedzieć, jak być dobrym tatą. Przedsięwzięcie „Tata małolata” miało uświadomić ojcom, że wychowanie dziecka nie polega na wylegiwaniu się na kanapie i skakaniu pilotem po programach telewizyjnych. Ale na zajęcia zgłosiło się zaledwie trzech panów.

– To najlepszy dowód na to, jak ojcowie traktują swoje obowiązki – mówi koordynatorka programu Natalia Tomczak. – Zamiast narzekać, że dzieci ich nie słuchają i że nie ma między nimi porozumienia, mają okazję poznać przyczyny problemów. A potem nauczyć się je rozwiązywać– dodaje. Z ogólnopolskich badań wynika, że przeciętny ojciec poświęca swojemu dziecku tylko trzy minuty dziennie.

21-letni Radosław Cisowski potwierdza tę diagnozę, choć, jak mówi, każdą wolną chwilę sam spędza ze swą córeczką Mają. Karmi ją, kąpie i wymyśla zabawy.
– Mam wielu znajomych, którzy wolą piwo i spotkania z kumplami, bo tak jest łatwiej. I nie trzeba słuchać płaczu dziecka – opowiada.
Natalia Tomczak tłumaczy, że impulsem do zorganizowania warsztatów było obserwowanie ojców podczas spotkań grupy wsparcia dla rodziców dzieci z ADHD. – Zastanowiło nas, dlaczego oni biernie przyglądają się zajęciom, a całą odpowiedzialność za przebieg i efekty terapii zrzucają na żony– wyjaśnia. Na co mogą liczyć ci, którzy przełamią wstyd i zapukają do „Szansy”? Czekają na nich psycholog, prawnik i... zajęcia informatyczne.
Zdaniem organizatorki akcji to najlepszy wabik, by sprowokować ojca i dziecko do bycia ze sobą.
– Aby odkryli, jak dobrze jest porozmawiać. Nawet jeśli pretekstem jest gra komputerowa czy tworzenie drzewa genealogicznego rodziny – zapewnia Tomczak.
M.K.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.