Facebook Google+ Twitter

Ucząc przez zabawę

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-16 10:41

Jeszcze kilkanaście lat temu rodzice nie mieli zbyt dużego pola manewru przy wyborze zabawek dla swojego dziecka.

 / Fot. P.KorycińskiDziś na rynku mogą bezustannie przebierać w gadżetach dla swoich milusińskich, a z roku na rok zabawki są coraz bardziej bezpieczne i coraz częściej spełniają jedną ze swoich podstawowych ról: rozwijają wyobraźnię.

Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, że zabawki są jednym z najbardziej cennych źródeł poznawania świata przez małego człowieka. Nie tylko miłość rodzicielska, szkolna ławka, grupa rówieśnicza czy podwórko kształtują system emocjonalnych „malucha”. Szczególnie, jeśli idzie o pierwsze lata jego życia. Zabawki we wczesnym dzieciństwie kształtują osobowość dziecka i są źródłem poznania otaczającego je świata.

Czym skorupka za młodu…

Producenci zabawek dobrze zdają sobie z tego sprawę i obmyślając nowe produkty, stawiają coraz częściej na edukację. I chwała im za to. Na rynku zabawek edukacyjnych znajdziemy wiele produktów, mniej czy bardziej wymagających od naszej pociechy logicznego myślenia. Wszystko oczywiście w zależności od wieku i potrzeb rozwojowych młodego człowieka. Dzieci nawet dzięki najprostszej zabawce, jak mogło by się wydawać dorosłym, (takiej jak np. garnuszka, w którym trzeba umieścić bryły różnych kształtów, wkładając je przez wycięte otwory) podejmują nowe wyzwania, rozwijają zdolności poznawcze i są zainspirowane, żeby działać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.