Facebook Google+ Twitter

Uczczono 74. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-12 15:49

W Warszawie uczczono 74 rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w w Bazylice Archikatedralnej pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.

Zebrali się w niej przedstawiciele Związku Piłsudczyków, przedstawiciele władz; poczty sztandarowe wojska, kombatantów i szkół imienia Marszałka. Następnie uczestnicy przeszli na plac Piłsudskiego, gdzie złożyli wiązanki pod pomnikiem Józefa PIłsudskiego.

Przewodniczący Związku Piłsudczyków Jan Kasprzyk odczytał list ostatniego prezydenta RP na uchodźctwie - Ryszarda Kaczorowskiego. "Józef Piłsudski odsuwał od siebie wszelkie nurty polityczne, pozostawiając tylko jeden kierunek działania - suwerenność Rzeczpospolitej" - napisał do zebranych Ryszard Kaczorowski.

Po uroczystościach w siedzibie Związku Literatów Polskich odbyła się uroczystość wręczenia nagród 10 konkursu poświęconego wiedzy o marszałku Piłsudskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piłsudski w grobie się przewraca jak widzi to co się w Polsce dzieje. Moim zdaniem to był ostatni władca Polski z jajami. Szkoda że w wolnej Polsce był już za stary by móc coś zmienić. Może by nie było II Wojny Św. w której jako zwycięski naród straciliśmy niezależność i połowę kraju dzięki sprzymierzeńcom. Wprawdzie mamy teraz bezpieczne w miarę granice ale nie ale ich zmiana nie powinna się odbyć w taki sposób. A teraz w Europie rządzą przegrane Niemcy i my jeszcze u nich pracujemy, bo Polskę rozgrabiono i wyprzedano.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.