Facebook Google+ Twitter

Uczelnie kusiły stypendiami, teraz ich nie dają

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-06 15:44

Wrze w środowisku studentów. Nawet kilkuset z nich nie dostanie ministerialnych stypendiów, mimo że studiują na kierunkach, które resort uznał za kluczowe dla rozwoju polskiej gospodarki.

Kierunki techniczne wybiera o połowę mniej studentów niż humanistyczne / Fot. POLSKAŻacy nie mają szans na rządowe pieniądze, ponieważ ich uczelnie nie spełniły kryteriów narzuconych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rektorzy już postulują zmiany w przepisach.Fatalne nastroje panują wśród studentów pierwszego roku elektrotechniki na Politechnice Łódzkiej. Czują się oszukani przez uczelnię. Wybrali studia na tzw. kierunkach zamawianych, licząc, że co miesiąc na ich konto będzie wpływało tysiąc złotych stypendium przyznanego przez państwo.

Teraz dowiadują się, że na pieniądze w ogóle nie mają szans. - Na elektrotechnice jest za mało studentów, dlatego nie spełniliśmy kryteriów, żeby móc przyznawać stypendia. Pieniędzy nie będzie - tłumaczy Bożena Renc z działu kształcenia Politechniki Łódzkiej. Ale dla wielu studentów to prawdziwy cios. - Bez tych pieniędzy mogę nie utrzymać się na studiach, będę musiał iść do pracy - mówi nam jeden z nich.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Bez tych pieniędzy mogę nie utrzymać się na studiach, będę musiał iść do pracy"
No faktycznie, straszne.
Witamy w prawdziwym życiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.