Facebook Google+ Twitter

Uczelnie polują na studenta

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2010-03-22 12:14

Matura coraz bliżej i uczelnie publiczne rozpoczynają bezpardonową walkę o absolwentów szkół średnich, którzy latem będą wybierać kierunki studiów. Uniwersytet Śląski reklamuje się w kinie, sporządził także listę najlepszych liceów w województwie, żeby wychwycić najwartościowszych kandydatów przed konkurencją.

Fot. ilustracyjna / Fot. PolskapresseEkipa składająca się z wykładowców, studentów i pracowników działu rekrutacji podróżuje po województwie samochodami z logo uczelni. Politechnika Śląska planuje odwiedzić wszystkie licea i technika regionu w ciągu 2-3 lat, w tym roku odwiedza miasta, w których znajdują się zamiejscowe wydziały uczelni. Z kolei Akademia Ekonomiczna do tradycyjnych metod marketingowych dorzuciła kilka nowych. Zamierza namawiać do studiowania za pomocą najbardziej znanych serwisów, takich jak Facebook, YouTube i Picasaweb. Dołączy także do światowego grona uczelni, które są obecne w słynnym LipDub.

- Ta technika pozwala na tworzenie teledysków i śpiewanie znanych piosenek przez amatorów. Zabawa polega na dopasowaniu ruchu warg do piosenki. W tym wypadku będą śpiewać nasi studenci, promocja pracuje nad castingiem. Uczniowie zobaczą, że przyszły ekonomista musi mieć wyobraźnię i fantazję - tłumaczy profesor Robert Tomanek, prorektor ds. organizacyjnych AE. Nagrania prezentują już Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozpoczął się swoisty wyścig o najlepszy LipDub wśród polskich uczelni.

- Przez lata uczelnie publiczne siedziały z założonymi rękami. Nie musiały się starać o studenta, bo sam do nich przychodził. Sytuację zmienił niż demograficzny. Największy kryzys rozpocznie się już za dwa lata. Uczelnie mają już świadomość, że jeśli się nie zmienią, to zginą na tym rynku. We Francji, Wielkiej Brytanii, czy Niemczech takie działania są nawet częścią polityki państwa - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" oraz wiceszef polskiej filii IREG Observatory, która ma czuwać nad rzetelnością rankingów uczelnianych.

Czytaj więcej: Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.