Facebook Google+ Twitter

Uczeń sam wybierze formę zajęć W-F

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-31 18:24

Zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, to uczeń będzie decydował o wyborze formy zajęć wychowania fizycznego. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od września 2009 roku. Oprócz obligatoryjnych godzin wychowania fizycznego MEN przewidziało dla uczniów pozalekcyjne fakultety.


Obecność na tych zajęciach będzie obowiązkowa, ale to uczeń zadecyduje o wyborze dyscypliny. Według założeń, mogą to być zajęcia sportowe, formy rekreacyjno-zdrowotne, turystyczne lub taneczne. Szkoła będzie też zaliczała jako W-F fakultatywny zajęcia, na które uczeń chodzi poza szkołą, a które są opłacane przez rodziców, na przykład w klubie sportowym.

Wiceminister edukacji Zbigniew Marciniak tłumaczy, że zmiany proponowane przez MEN mają zachęcić uczniów do uczęszczania na WF-u, a celem resortu jest uzyskanie wyższej frekwencji na lekcjach wychowania fizycznego.
W nowej podstawie programowej, MEN chce też położyć większy nacisk na edukację zdrowotną. Nauczyciele W-F w gimnazjum i szkołach ponadgimnazjalnych będą mieli obowiązek przekazania uczniom podstawowej wiedzy na temat zdrowego trybu życia i zapobiegania chorobom. Zdaniem profesora Tomasza Frołowicza, członka zespołu ekspertów przygotowujących podstawę programową dla wychowania fizycznego, takich zajęć brakowało dotychczas w polskich szkołach.

Ponadto teraz uczniowie będą oceniani przede wszystkim za aktywność. Sprawność będzie sprawą drugorzędną. To - jak podkreśla prof.Tomasz Frołowicz - zachęci mniej uzdolnionych sportowo uczniów do aktywnego uczestniczenia w zajęciach.

Zmiany programowe proponowane przez MEN są odpowiedzią na niską frekwencję uczniów na zajęciach WF-u.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Spijacz Przekonań
  • Spijacz Przekonań
  • 31.08.2011 12:47

Całkowicie się z tobą zgadzam. Nic nie trzeba dodawać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem wf jezeli już ma byc to ok ale cwiczenia a nie jakas gra w siatke itp! jezeli ktos chce grac w siatke czy inne gry ok niech gra ale to nie powinno byc obowiązkowe. Ja nie lubie grac a przewaznie na lekcjach nic tylko siatka siatka i siatka ! uwazam ze Wf ma sprawic aby uczniowie mieli jakas kondycje i nie tyli ale zeby tak było powinno się wykonywac cwiczenia a nie grac. Co mi po grze w siatke? jedynie sam stres bo to jest najgorsze co moze byc. Ale trzeba tez zwrócic uwage ze gdyby na wf nie chodzili uczniowie to co mieli by robic nauczyciele? stracic prace? i właśnie dlatego uwazam ze uczen powinien miec prawo wyboru i ze nie musi grac w siatke jak tego nie lubi!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.