Facebook Google+ Twitter

Uczeń z Rutki-Tartak laureatem stypendium Marszałka Województwa

28 lutego w Białymstoku odbyło się spotkanie młodzieży uzdolnionej artystycznie z terenu województwa podlaskiego. Otrzymali oni certyfikaty potwierdzające otrzymanie rocznego stypendium Marszałka Województwa.

Patryk Fendrych podczas jednej ze szkolnych uroczystości. / Fot. Krzysztof MasłowskiDecyzją Zarządu Województwa Podlaskiego z 15 grudnia 2010 roku postanowiono przyznać stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej 45 uzdolnionym uczniom. Każdy z nich w roku 2011 będzie co miesiąc otrzymywał 250 złotych.

Wśród wielu uczniów zamieszkujących głównie miasta województwa podlaskiego takie jak Białystok, Łomża, Suwałki, Łapy, Bielsk Podlaski znalazł się również mieszkaniec niewielkiej wsi Pobondzie, uczeń gimnazjum w Rutce-Tartak Patryk Fendrych. O przyznaniu stypendium Patrykowi zadecydowały zapewne jego artystyczne osiągnięcia. Do głównych zaliczyć można zdobycie pierwszego miejsca w II Grajewskiej Konfrontacji Akordeonowej oraz wyróżnienie na X Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej „Concertina 2010” w Giżycku. Oprócz konkursów akordeonowych zdobywał liczne dyplomy i nagrody na konkursach kształcenia słuchu oraz festiwalach piosenki.

Trzeba podkreślić, że ten młody talent jest równocześnie bardzo dobrym uczniem zarówno w Gimnazjum Publicznym w Rutce-Tartak jak i w Suwalskiej Państwowej Szkole Muzycznej. Wypada mu tylko życzyć kolejnych sukcesów i oczekiwać, że nadal prawidłowo będzie rozwijał swój talent. Tym razem już z pomocą stypendium.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

zoskamucha
  • zoskamucha
  • 12.06.2011 23:17

były osoby z większymi osiągnięciami, ale nie otrzymały?Konkurs w Grajewie na marnym poziomie.Ale liczy się poparcie członków komisji z Suwałk i resztę każdy wie......

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.03.2011 17:52

Trzeba w zdolną młodzież inwestować, w końcu to nasza przyszłość. :) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.