Facebook Google+ Twitter

Uczestnicy Forum Polskiego Teatru 2009: Teatr wymaga reformy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-20 17:53

Teatr w Polsce wymaga reformy organizacyjnej i finansowej - uważają uczestnicy Forum Polskiego Teatru 2009. Aktorzy, reżyserzy i działacze kultury chcą zwrócić uwagę na obecne i przewidywane potrzeby związane z twórczością teatralną.

Forum rozpoczęło dwudniowe obrady w Warszawie pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów, Związku Artystów Scen Polskich oraz Unii Polskich Teatrów. Pierwszy dzień poświęcony jest m.in. finansowaniu teatrów.

Spotkanie teatralnych środowisk twórczych, menedżerów oraz przedstawicieli samorządów ma na celu zdiagnozowanie stanu teatru polskiego, ocenę autoreformy, która oddolnie była wprowadzana w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

W deklaracji przed spotkaniem można było przeczytać, że wrześniowy Kongres Kultury Polskiej wzbudził w środowisku teatralnym ostrożny optymizm, ale równocześnie pozostawił uczucie niedosytu i niepokoju. "Optymizm wiąże się z deklaracjami, które ostatniego dnia Kongresu złożył minister Michał Boni i minister Bogdan Zdrojewski. Niepokój budzą przedstawione przez ekonomistów kierunki zmian, które w ich mniemaniu należy wprowadzić w prawno-finansowo-organizacyjnym otoczeniu życia teatralnego w Polsce" - napisali organizatorzy forum w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.