Facebook Google+ Twitter

Uczestnicy kongresu PSL wybierają nowe władze partii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-08 15:38

Do stolicy przyjechało ponad tysiąc delegatów z całego kraju. Według zapewnień członków Stronnictwa wielkich emocji podczas wyborów nie będzie.

O reelekcję ubiega się prezes Waldemar Pawlak. I wszystko wskazuje na to, że zachowa swoje stanowisko. Otwierając kongres, Waldemar Pawlak podkreślił, że PSL nie poddaje się nigdy, a uczciwość - według członków Stronnictwa - to traktowanie innych jak siebie samych.

Nawiązując do uczestnictwa partii w koalicjach rządowych, prezes PSL powiedział, że działacze partii zawsze dążą do uczciwej polityki. Odnosząc się do obecnej koalicji z Platformą Obywatelską, Waldemar Pawlak zaznaczył, że PSL zachowuje własną tożsamość i samodzielność. Stwierdził, że mniej głosów w koalicji nie oznacza mniej racji.

Waldemar Pawlak wytknął Platformie Obywatelskiej, że za bardzo ulega pokusie konfrontacji z Prawem i Sprawiedliwością. Przyznał, że koalicja nie jest przez to łatwa. Zaznaczył jednak, że wspólnie z Platformą budują lepsze państwo.

Według Waldemara Pawlaka, spory dotyczące wprowadzenia w Polsce euro, przysłoniły inny ważny fakt związany z walutami. Sejm bowiem uchwalił ustawy pozwalające przedsiębiorcom prowadzenie rachunków w walutach wymienialnych.

Prezes Pawlak streścił program PSL w trzech punktach: aktywne społeczeństwo, innowacyjna gospodarka i sprawne instytucje. Zapowiedział, że Polskie Stronnictwo Ludowe zamierza budować państwo pomocnicze, które wspiera aktywnych i pomaga słabszym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.