Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3577 miejsce

Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej przygotowali kartki wielkanocne

Ponad dwieście kartek wielkanocnych, wykonanych przez osoby niepełnosprawne z warsztatów terapii zajęciowej w Gorzowie Wielkopolskim, trafiło do urzędów.

Warsztaty terapii zajęciowej, prowadzone przez Fundację "Złota jesień" w Gorzowie Wielkopolskim, organizowane są już od 12 lat, natomiast zwyczaj robienia kartek świątecznych i okolicznościowych sięga 6 lat wstecz.

Pani Wanda Milewska, instruktor terapii, tak wspomina początki robienia kartek: "Najpierw były to niewielkie ilości na potrzeby naszych uczestników. Kartki wykonywane były ręcznie przy użyciu najprostszych urządzeń, czyli nożyczek, farb, kredek, kolorowych skrawków materiału".

W gorzowskich warsztatach terapii zajęciowej kartek okolicznościowych, czy też świątecznych z roku na rok wykonuje się coraz więcej. Do ich produkcji używa się ozdobnych dziurkaczy, dziurkaczy brzegowych, listw, nożyczek ozdobnych, gilotyny, wytłaczarki, wycinanek oraz szablonów. Natomiast za materiały służą: rafia, sizele, filc, farby puchnące, organza, kalka techniczna, koronki, wstążki, a także cynamon, goździki i suszone skórki cytrusów.

Warto tutaj wspomnieć, że jedna z uczestniczek WTZ - pani Agnieszka Para zdobyła I miejsce w miejskim konkursie na kartkę bożonarodzeniową. Laureatka odbierała nagrodę podczas Wigilii miejskiej przy Katedrze. Serdecznie gratuluję!

Warsztaty na każde święta wykonują ponad czterysta kartek. Większa ich liczba przekazywana jest już od kilku lat do lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Za te kartki urzędnicy organizują paczki dla najuboższych.

W ramach współpracy, kartki świąteczne otrzymują od warsztatów także więźniowie zakładu karnego w Wawrowie. Skazani odwdzięczają się koncertami muzycznymi, pomagają też w remontach warsztatów. Kartki świąteczne od WTZ zamawiają również szkoły, biura poselskie i senatorskie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Obecnie z prośbą wystąpił również Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jak możesz, to poproś :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No niestety nie mam zdjęć, ale jeśli chcesz to poproszę, wyślą na meila:-)
Też się cieszę z tego artykułu, bo mam problem ze znajdywaniem tematów, a tu tak nagle się udało. Info znalazłam, potem adresik i już było. A, że mili ludzie to nawiązała się współpraca!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Ciekawy artykuł. Chętnie bym obejrzała te kartki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.