Facebook Google+ Twitter

Uczniowie będą bronić dwujęzycznych matur

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-09 08:22

Uczniowie z Katowic nie zgadzają się na likwidację matur dwujęzycznych. Taki plan ma ministerstwo edukacji. Zasady zmienią się już w roku szkolnym 2009/2010.

Koniec dwujęzycznych matur - taki plan ma minister Hall / Fot. Arkadiusz Ławrywianiec/Polska Dziennik Zachodni- Chcą nam zmarnować przyszłość - martwi się Michał Muskała z Katowic, uczeń polsko-francuskiego gimnazjum dwujęzycznego.

Muskała wraz z kolegami i koleżankami zbierał wczoraj podpisy pod petycją skierowaną do minister edukacji Katarzyny Hall, autorki rozporządzenia ujednolicającego egzaminy maturalne. Lada dzień list podpisany przez uczniów pojawi się na jej biurku.

"Polska stara się dogonić kraje zachodnie w różnych dziedzinach życia, w tym także w poziomie edukacji. Unia Europejska coraz bardziej promuje nauczanie dwujęzyczne, więc jeśli chcemy, aby polski uczeń, student, a następnie wykwalifikowany pracownik był równie ceniony jak ci ze starszych państw Unii Europejskiej, musimy promować ten sposób nauczania, zamiast stwarzać bariery w jego rozwoju" - napisali do pani minister uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Kopernika w Katowicach.

Dowiedz się więcej na stronach Polska Dziennik Zachodni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.