Facebook Google+ Twitter

Uczniowie kijowskiego liceum opracowali "inteligente" hantle (wideo)

Dwukilogramowe "inteligentne" hantle liczą ilość spalonych kalorii i motywują początkujących do ćwiczeń. Wymyślili je uczniowie jednego z kijowskich liceów.

 / Fot. X-newsUczniowie jednego z kijowskich liceów wymyślili "inteligentne" hantle. Bogdan i Eugeniusz w szkolnym laboratorium spędzają więcej czasu niż na zajęciach. Natomiast sam pomysł na powstanie inteligentnych hantli pojawił się... na kanapie.

- Leżałem na kanapie i pomyślałem, że powinienem poćwiczyć. Ale wygrało lenistwo - wspomina Bogdan. - Wtedy pojawił się pomysł połączenia hantli i nowych technologii - dodaje.

Dwukilogramowe "inteligentne" hantle liczą ilość spalonych kalorii i motywują początkujących do ćwiczeń. Dane z hantli są wysyłane na specjalną platformę internetową. Można na niej znaleźć informacje o efektywności swoich ćwiczeń i wiele porad, przygotowanych przez stołecznych instruktorów fitnessu. Dodatkowo hantle wykrywają oszustwo i jeśli ćwiczący nie daje z siebie wszystkiego, nie reagują na ruch i nic nie rejestrują na stronie. Dla zaawansowanych licealiści stworzyli specjalny czujnik, który można zamontować na własnych hantlach o dowolnej wadze.

W czasie gdy Bogdan testuje hantle na sobie i innych, Eugeniusz pracuje nad ich doskonaleniem. - Hantle będą komunikować się z ćwiczącym, by zachęcić do większego wysiłku. Myślę, że będą funkcjonować na zasadzie budzika. Jeśli nie poćwiczysz z rana, alarm się nie wyłączy - opowiada o planach Eugeniusz.

Start-up uczniów zainteresował już inwestorów zagranicy. - Pracujemy nad swoimi hantlami na bazie ich systemów - tłumaczy Bogdan. Według zapowiedzi "inteligentne" hantle, będzie można kupić w przyszłym roku.

News Channel "24"/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.