Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13993 miejsce

Uczniowie przed lekcją będą sprawdzani alkomatem

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-09-10 15:40

Choć pijanych uczniów w Gimnazjum nr 12 w Lublinie nie ma, dyrektorka placówki zastanawia się, czy badać dzieci alkomatem.

Lubelskie Kuratorium Oświaty jest zaskoczone pomysłem posiadania alkomatu przez jakąkolwiek szkołę. / Fot. PolskapresseNa najbliższym zebraniu dyrekcja chce skonsultować się z rodzicami i jeśli się zgodzą, kupi alkomaty.

- Ofertę otrzymaliśmy drogą mejlową od firmy z Zielonej Góry - mówi Anna Obara, dyrektor Gimnazjum nr 12 w Lublinie. - Zaczęliśmy się zastanawiać nad kupnem. Myślę, że takie urządzenie przydałoby się szkole.

Dyrektorka twierdzi, że uczniów pojawiających się w szkole pod wpływem alkoholu dotychczas w jej placówce nie było. Mimo wszystko jednak na najbliższym zebraniu z rodzicami zamierza poruszyć temat. - Zasięgniemy opinii rodziców i nauczycieli. Wszystko uzależnione będzie od ich głosów.

Lubelskie Kuratorium Oświaty jest zaskoczone pomysłem posiadania alkomatu przez jakąkolwiek szkołę. - Każda placówka ma opracowany schemat postępowania w sytuacji, kiedy istnieje podejrzenie, że jej uczeń jest pod wpływem alkoholu czy narkotyków - tłumaczy Olga Gilewicz, koordynator ds. przestrzegania praw ucznia w LKO. - Najczęściej obejmuje on powiadomienie rodziców, policji, czasem pogotowia ratunkowego. Pracownik szkoły nie może jednak sam poddać ucznia badaniu alkomatem. Tym zajmuje się policja.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.09.2008 14:06

Też uważam, pamięta się jak "koledzy" w szkole "przez przypadek" spadali z krzesełek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież kompletnie nie chodzi o to, żeby KAŻDY dmuchał! Ludzie! Skąd te zgrubne kwantyfikatory? Pomysł uważam za trafiony, ponieważ uświadomi NIEKTÓRYM nielatom, że nie są bezkarni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W amerykańskich szkołach przecież są bramki do wykrywania metalu, ale o alkomacie to raczej tam nie słyszeli. ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

:o
Głupota. Najlepiej zrobić jeszcze bramki, takie jak na lotniskach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

co jeszcze, przed każdą lekcją narkotest? jak oni to sobie wyobrażają, że przed wejściem do klasy każdy uczeń będzie dmuchał? ludzie, opamiętajcie się trochę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.