Facebook Google+ Twitter

Uczniowie przepytali ministra Romana Giertycha

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-01 13:24

Rodzice, to wy zdecydujecie, czy wasze dzieci będą chodziły do szkoły w mundurkach. Dopiero w przyszłym roku szkolnym mniej zapłacicie za podręczniki...

 

Nie ma natomiast odwrotu od obowiązkowej matury z matematyki, którą będą zdawać uczniowie rozpoczynający teraz naukę w liceach. Najwięcej nowości czeka, niestety tradycyjnie, maturzystów, ale otrzymają świadectwo dojrzałości nawet wtedy, gdy obleją jeden z pięciu obowiązkowych egzaminów maturalnych. Fot. Dziennik Zachodni

Te informacje wyciągnęli od ministra edukacji narodowej Romana Giertycha specjalni wysłannicy "Dziennika Zachodniego ", uczniowie śląskich szkół: Ewelina, która w tym roku szkolnym będzie zdawać maturę, Kinga z czwartej klasy podstawówki i Mateusz, który skończył naukę w gimnazjum. Nie było im łatwo.

Przy okazji spotkania wyszło na jaw, że minister ma na sumieniu szkolne grzeszki. Nie przeczytał np. żadnej książki Żeromskiego, choć jego rodzina jest spokrewniona z wielkim pisarzem.

Agata Pustułka

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Więc moim zdaniem ministerstwo edukacji powinno fundować książki dzieciom do lat 16 . Dlatego że niektórzy rodzice niemają tyle pieniędzy mi ledwie starczyło na wszystko do szkoły udałam na same ćwiczenia i książki ok.500zł a reszta kosztowała mnie ok.100zł to jest jakiś koszmar . I jeszcze z tymi mundurkami to dobry pomysł tylk żeby fundował je rząd albo Unia Europejska .

Komentarz został ukrytyrozwiń

aha a tak na marginesie co nam da amnestia ? :/ skoro i tak UAM nie przyjmie nas na studia..z niezdaną maturą z matematyki..a zakładam , że tak będzie :/...i naprawdę wielu uczniow jest słabych z matematyki !!!!!!!!! apeluję o zmianę decyzji !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem pomysł Pana Giertycha dotyczący obowiązkowej matury z matematyki jest niesprawiedliwy , gdyż niektórzy czują się lepsi z j.polskiego i nie wszyscy sobie radzą z matematyką....spowoduje to , że większa liczba osób matury z matematyki nie zda...ja i znjaomi nie czujemy się pewni z matematyki..i pewnie nie zdamy tej matury :/................beznadzieja !!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.