Facebook Google+ Twitter

Uczniowie są najlepszymi rzecznikami ekologii

Dziś, w Szkole Podstawowej w Prusinowicach, odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Dziecko rzecznikiem ekologii w swojej szkole i rodzinie". Do finału zakwalifikowało się 11 szkół z powiatu zduńskowolskiego.

Logo konkursu / Fot. Piotr AndrzejakOrgazatorem konkursu jest powiat zduńskowolski, przy wsparciu organizacyjnym Szkoły Podstawowej w Prusinowicach iorazwsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, zamieszkałej w środowisku wiejskim. W dzisiejszym finale młodzież miała do rozwiązana test składający się z 21 pytań. Uczestnicy finału musieli również przygotować grę planszową związana z tematyką ekologiczną. W rozmowie z Wiadomościami24.pl, przewodniczący jury - Wojciech Kałuziński powiedział, że poziom tegorocznego finału był bardzo wysoki i wyrównany.

Trzecie miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa z Krobanowa. Jej uczniowie zdobyli 35 punktów. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Prusinowic (współorganizator konkursu). Pierwsze miejsce zdobył Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Szadku.

Drużyny podczas rozwiązywania testu / Fot. Piotr AndrzejakWszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami w postaci książek oraz dyplomami. Do wszystkich szkół biorących udział w konkursie trafiły tablice suchościeralne, a do zwycięskiej szkoły dodatkowo trafi kamera cyfrowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przy szkole jest również muzeum wsi polskiej, a to link do materiału z muzeum: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.