Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14265 miejsce

Uczniowie SP nr 10 w Sieradzu najlepsi w świecie i w Polsce

Rafał Mańczyk wygrał międzynarodowy konkurs "Kangur matematyczny", a Jakub Piotrowski ogólnopolski konkurs z języka polskiego "Olimpus". Chłopcy są uczniami podstawówki nr 10 im. Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu.

Na lekcji języka polskiego / Fot. Piotr AndrzejakRafał chodzi do klasy czwartej "d", a Kuba to klasy piątej "d". Łączy ich nie tylko to, że są laureatami liczących się konkursów, ale mają w sobie pasję do nauki wybranych przedmiotów.

- Standardowo było 30 pytań, akurat w tej sesji wielokrotnego wyboru, pytań dokładnie nie pamiętam, ale dotyczyły czytania ze zrozumieniem, związane z gramatyką i lekturami - opowiada o konkursie Kuba. Dlaczego tak lubi czytać? -To jest ucieczka od rzeczywistego świata, można od niego odpocząć i rozpłynąć się w marzeniach - podkreśla.Lekcja / Fot. Piotr Andrzejak

- Matematyka jest trudna, ale nie można powiedzieć, że uczniowie nie lubią tego przedmiotu, ale zdarzają się indywidualności i dzieci, które mają bardzo duże zdolności. Na samym początku w grupie trudno jest ich zauważyć, ale dość szybko te dzieci pokazują, że potrafią dużo więcej niż inni - przypomina Aneta Nawrocka-Plesiak, matematyczka w SP 10.
Lekcja / Fot. Piotr Andrzejak
- Myślę, że dla każdego Polaka mowa ojczysta powinna być ważna, powinno się ją szanować i przede wszystkim dbać o kulturę języka. Nasz uczeń chętnie czyta dodatkowe lektury, ma szeroką wiedzę z zakresu literatury, to dziecko, które samo garnie się do tego, żeby pracować - zaznacza polonistka SP 10 Agnieszka Bobrowska.
Lekcja matematyki / Fot. Piotr Andrzejak
Najzdolniejszym uczniom z Sieradza składam wielkie gratulacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.