Facebook Google+ Twitter

Uczniowie wciąż dźwigają za dużo

- Każda szkoła ma zapewnić miejsce na przechowywanie części podręczników i przyborów szkolnych. To jest zadanie, które ma być zrealizowane. Wierzę, że szkoły będą przestrzegać prawa - mówiła rok temu minister edukacji Katarzyna Hall. Szkoły jednak bagatelizują problem.

Wiele szkół nie zastosowało się do zaleceń Ministerstwa Edukacji Narodowej. Problem bagatelizują nawet kuratorzy. "Nam kontrolować nie kazano" - powiedział dla RMF24 jeden z urzędników w Kujawsko-Pomorskiem.

W zeszłym roku sanepid zważył plecaki uczniów. Jak się okazało, waga tornistrów była przekroczona od 15 do 38 proc. Nie wiadomo, czy teraz jest lepiej, ponieważ inspektorzy z sanepidu nie mogą pójść do szkoły i dokonać kontroli. "Do takiej akcji musi być przygotowana pewna dokumentacja, której my sami nie możemy sobie tutaj przygotować" - mówi dla RMF24 Barbara Czaplińska z lubelskiego sanepidu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Artur Marach
  • Artur Marach
  • 26.10.2010 07:51

W większości normalnych krajów, uczniowie zostawiają WSZYSTKIE PODRĘCZNIKI w szkołach! Lekcje najczęściej też dzieci odrabiają jeszcze w szkole, np.tak jest w Hiszpanii. Do domu bardzo żadko zadawane są jakieś prace domowe, bo tam dzieci są dziećmi, a najważniejszym prawem dziecka jest prawo do zabawy. Ale to nie u nas! U nas dzieci nie mają praw, mają tylko obowiązki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego wymyślono plecaki na kółkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.