Facebook Google+ Twitter

Uczniowie z Batorego w Chorzowie nie chcą połączenia z gimnazjum

Taki projekt był już trzy lata temu. Ale do połączenia III LO z Gimnazjum nr 7 w Zespół Szkół nie doszło. W tym roku pomysł jednak "odżył". W Urzędzie Miasta Chorzów decyzja podobno już zapadła. A uczniowie?

Informacja o chęci połączenia obu szkół przez prezydenta Chorzowa Marka Kopla rozeszła się po szkolnych korytarzach w ekspresowym tempie. Przed trzema laty władze LO postanowiły bronić swej suwerenności i na planach prezydenta się skończyło. Dzisiaj sytuacja jest bardziej skomplikowana.

 / Fot. http://3lo.livenet.plUczniowie zarówno liceum, jak i gimnazjum połączenia nie chcą. Nauczyciele także są przeciwni. Prezydent Kopel pozostaje przy swoim, a decyzję argumentuje znacznymi oszczędnościami (mówi nawet o 200 tys. zł rocznie). - Osobiście nie widzę żadnych korzyści finansowych wynikających z powstania zespołu szkół, a pan prezydent nie potrafił mi udowodnić, z czego owe oszczędności miałyby powstać - mówi serwisowi Wiadomości24.pl Mateusz Pośpiech, przewodniczący samorządu szkolnego III LO.

Młodzież postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i w akcję przeciwko utworzenia Zespołu Szkół zaangażowała rodziców, rodzeństwo czy znajomych. Wystarczy wypisać specjalny formularz podając swoje dane.

- Statystyki są jednoznaczne, i - niestety - nie najlepsze: w wyniku połączenia liceum z gimnazjum poziom szkół słabnie. Wyjątkiem jest „Słowak”, ale ta szkoła funkcjonuje na innych zasadach - dodaje Mateusz Pośpiech.

Niedawno w auli III LO odbyło się zebranie uczniów, rodziców i sympatyków tej szkoły z radnymi miasta Chorzów. Spotkanie to nie spełniło oczekiwań wszystkich zgromadzonych w auli. - Radni przyszli zupełnie nieprzygotowani na rozmowę z nami. Oni chyba nawet nie znają projektu, o którym chcieliśmy podyskutować - żalił się jeden z uczniów liceum.

W środę, tj. 16 kwietnia, odbędzie się spotkanie uczniów z prezydentem Chorzowa. Spotkanie, które jest na pewno potrzebne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Plusik

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem osobiście na tym spotkaniu... Cóż z naszej strony (gimnazjum+liceum) padły myślę same merytoryczne argumenty przeciw. Na pewno nie było "nie, bo nie". Natomiast z drugiej strony... Panie i panowie radni przyszli wygłosić to co mieli do powiedzenia już przed spotkaniem, więc sobie posiedzieli i popatrzyli w sufit (bądź ścianę...). Postawa pana Komandra... Uff szkoda gadać. Zatwardziały człowiek p. Kopla. Używanie argumentów "tak, bo tak". Żenada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.