Facebook Google+ Twitter

Uczniowie z Batorego w Chorzowie nie chcą połączenia z gimnazjum

Taki projekt był już trzy lata temu. Ale do połączenia III LO z Gimnazjum nr 7 w Zespół Szkół nie doszło. W tym roku pomysł jednak "odżył". W Urzędzie Miasta Chorzów decyzja podobno już zapadła. A uczniowie?

Informacja o chęci połączenia obu szkół przez prezydenta Chorzowa Marka Kopla rozeszła się po szkolnych korytarzach w ekspresowym tempie. Przed trzema laty władze LO postanowiły bronić swej suwerenności i na planach prezydenta się skończyło. Dzisiaj sytuacja jest bardziej skomplikowana.

 / Fot. http://3lo.livenet.plUczniowie zarówno liceum, jak i gimnazjum połączenia nie chcą. Nauczyciele także są przeciwni. Prezydent Kopel pozostaje przy swoim, a decyzję argumentuje znacznymi oszczędnościami (mówi nawet o 200 tys. zł rocznie). - Osobiście nie widzę żadnych korzyści finansowych wynikających z powstania zespołu szkół, a pan prezydent nie potrafił mi udowodnić, z czego owe oszczędności miałyby powstać - mówi serwisowi Wiadomości24.pl Mateusz Pośpiech, przewodniczący samorządu szkolnego III LO.

Młodzież postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i w akcję przeciwko utworzenia Zespołu Szkół zaangażowała rodziców, rodzeństwo czy znajomych. Wystarczy wypisać specjalny formularz podając swoje dane.

- Statystyki są jednoznaczne, i - niestety - nie najlepsze: w wyniku połączenia liceum z gimnazjum poziom szkół słabnie. Wyjątkiem jest „Słowak”, ale ta szkoła funkcjonuje na innych zasadach - dodaje Mateusz Pośpiech.

Niedawno w auli III LO odbyło się zebranie uczniów, rodziców i sympatyków tej szkoły z radnymi miasta Chorzów. Spotkanie to nie spełniło oczekiwań wszystkich zgromadzonych w auli. - Radni przyszli zupełnie nieprzygotowani na rozmowę z nami. Oni chyba nawet nie znają projektu, o którym chcieliśmy podyskutować - żalił się jeden z uczniów liceum.

W środę, tj. 16 kwietnia, odbędzie się spotkanie uczniów z prezydentem Chorzowa. Spotkanie, które jest na pewno potrzebne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Plusik

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem osobiście na tym spotkaniu... Cóż z naszej strony (gimnazjum+liceum) padły myślę same merytoryczne argumenty przeciw. Na pewno nie było "nie, bo nie". Natomiast z drugiej strony... Panie i panowie radni przyszli wygłosić to co mieli do powiedzenia już przed spotkaniem, więc sobie posiedzieli i popatrzyli w sufit (bądź ścianę...). Postawa pana Komandra... Uff szkoda gadać. Zatwardziały człowiek p. Kopla. Używanie argumentów "tak, bo tak". Żenada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.