Facebook Google+ Twitter

Uczniowie z Chełmży wreszcie będą mieli gdzie ćwiczyć

Do końca sierpnia wykonany ma zostać projekt modernizacji stadionu miejskiego w Chełmży. Obejmie m.in. nowe boisko i bieżnię.

Pomiędzy trybunami stanie budynek administracyjny z trybuną honorową. / Fot. Robert Wejszewski (IDEA)W tym terminie mają zostać zebrane wszelkie niezbędne decyzje administracyjne potrzebne do wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Będą to prawdopodobnie największe prace budowlane na terenie chełmżyńskiego stadionu od ponad 20 lat.

Dla sędziów...

Zakres planowanych robót wygląda naprawdę imponująco. Powstać ma dwukondygnacyjny budynek z zapleczem socjalno-administracyjnym. Zajmie on miejsce wyburzonego niedawno hotelu socjalnego, który został zamknięty kilka miesięcy temu. Znajdą się w nim cztery szatnie dla zawodników wraz z natryskami i sanitariatami oraz podobne pomieszczenia dla sędziów. W nowym budynku będą pomieszczenia recepcyjne, sanitariaty dla publiczności i osób przebywających wewnątrz.

Dla funkcji administracyjnej obiektu przewidziane zostały dwa pomieszczenia administracyjne i jedno socjalne dla pracowników. Znajdzie się też miejsce na niewielką, zadaszoną trybunę honorową. Teren wokół budynku zostanie utwardzony, a całość ogrodzona.

...i zawodników

Inne zamierzenia dotyczą urządzeń stricte sportowych. Planuje się wykonanie bieżni, która będzie miała sześć torów na odcinku 110 metrów, a na pozostałej długości otrzyma szerokość czterech torów z przepuszczalną nawierzchnię syntetyczną typu tartan. Oprócz tego powstać ma skocznia z rozbiegiem do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą.

- Te urządzenia lekkoatletyczne służyć mają przede wszystkim mieszkańcom Chełmży, zwłaszcza uczniom miejscowych szkół - wyjaśnił Marek Dzielski z ratusza. - Być może będą organizowane imprezy powiatowe, czy wojewódzkie, ale z obiektami lekkoatletycznymi w Bydgoszczy nie będziemy w stanie konkurować - dodał.

Pracownicy OSiT przewidują też wybudowanie boiska treningowego, pokrytego sztuczną trawą. - Boisko to znajdzie się w miejscu dotychczasowego boiska ziemnego, tzw. marakany. Będzie ono ogrodzone, posiadać będzie piłkochwyty, a oświetlenie pozwoli na przeprowadzanie treningów niezależnie od pory dnia czy roku - zdradził nam kierownik OSiT Wiktor Mol.

W tegorocznym budżecie na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej modernizacji stadionu przewidziano 75 tys. złotych. Natomiast wartość wspomnianych robót budowlanych liczona będzie zapewne w milionach złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.