Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11253 miejsce

Uczniowie z Łańcuta zwycięzcami FunKlasy. Odwiedzi ich puchar UEFA

Uczniowie klasy II d I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie wiedzą, co to znaczy, że piłka jest okrągła, a bramki są dwie. Przez kilka miesięcy rywalizowali w konkursie FunKlasa organizowanym przez Orange. Pokazali wszystkim, jak kibicować i zagrzewać do walki polską reprezentację. I wygrali m.in. wycieczkę do Barcelony, bilety na ćwierćfinał EURO UEFA 2012 w Kijowie i odwiedziny pucharu UEFA w szkole!

Są w drugiej klasie, zawsze uśmiechnięci, pełni energii i przede wszystkim zgrani. Od razu rzucali się w oczy na szkolnych korytarzach, gdy nosili ze sobą przeróżne sportowe, biało-czerwone gadżety kibiców. Widać było w nich ducha walki, którego chcieli przekazać też polskiej reprezentacji, uczestnicząc w organizowanym przez Orange konkursie pt. FunKlasa. Pokonali 3781 grup z całej Polski. Dziś cieszą się, bo lada chwila wyruszają na czterodniową wycieczkę do Barcelony, a później na ćwierćfinał do Kijowa.

Zaczęło się od oglądania bajek z młodszym bratem


Chęcią udziału w konkursie zaraził klasę Bartek Michna, który reklamę FunKlasy zobaczył w telewizji przez przypadek przy okazji oglądania bajek z młodszym bratem. - Konkurs mnie zaciekawił. Wszedłem na stronę internetową FunKlasy i jak zobaczyłem ilość grup, myślałem, że szanse będą znikome. Ale postanowiliśmy całą klasą włączyć się do tego programu i spróbować. - mówi Bartek.

Natychmiast utworzyli grupę o nazwie Sienkiewiczacy i przystąpili do wykonywania projektów. Pierwszy etap - eliminacje - trwał dwa miesiące. W tym czasie mieli za zadanie nakręcić trzy filmy. Wykonali lipduba, którego tematem przewodnim była piłka, a tłem piosenka Shakiry pt. "Waka Waka". Kolejną inicjatywą, której się podjęli było kręcenie filmu, na którym wcielili się w rolę komentatorów sportowych.

Ostatnim zadaniem było nagranie piosenki kibica. Sienkiewiczacy ułożyli tekst na melodię znaną z piosenki "Eo ea" zespołu Mojito. - Ta piosenka była naszą przewodnią, cały czas nam towarzyszyła. Często śpiewaliśmy ją na przerwach. - dodaje Bartek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.