Facebook Google+ Twitter

Uczta dla fanów muzyki awangardowej. 26 lutego w Toruniu rozpoczyna się CoCart Music Festival

Duy Gebord, RSS Boys, Mike Majkowski - to między innymi tych wykonawców usłyszymy podczas 7. edycji CoCart Music Festival. Impreza rozpocznie się 26 lutego a zakończy 28 lutego.

 / Fot. youtube/screenCoCart Music Festival to wielka uczta dla fanów szeroko rozumianej muzyki awangardowej. Już po raz 7. w toruńskim CSW zagrają artyści z różnych zakątków świata uprawiający muzykę elektroakustyczną, eksperymentalną, postindustrialną i improwizowaną.

Publiczność będzie miała okazję zetknąć się z twórcami z Polski i ze świata (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Australia) będącymi w czołówce muzyki poszukującej.

Festiwal rozpocznie się 26 lutego w Klubie NRD - koncertami polskich artystów tworzących muzykę elektroniczną. Usłyszymy RSS BOYS - tajemniczy duet muzyczny charakteryzujący się surowym, bezkompromisowym i ciężkim technoidalnym brzmieniem. Na scenie pojawi się także Duy Gebord - jednoosobowy projekt muzyczny pozbawiony stylistycznych wytycznych, za którym stoi Radek Sirko.

Zobacz także: Reggaeland 2015. Jamajski artysta Popcaan pierwszą gwiazdą festiwalu!

Drugiego dnia festiwalu (27 lutego) na scenie pojawi się inżynier dźwięku, kompozytor muzyki elektro-akustycznej z Niemiec Rashad Becker. Usłyszymy także Mike'a Majkowskiego i Jachna/Buhl.

28 lutego wystąpi m.in. austriacki trębacz Franz Hautzinger. Tego samego dnia na scenie wystąpią Zdzisław Piernik, Arszyn i HADRON.

Organizatorzy przygotowali także szereg imprez towarzyszących. Dzień przed festiwalem w Klubie NRD zorganizowany zostanie wieczór literacko - muzyczny przygotowany przez raczkujące wydawnictwo kasetowo - internetowe Złe Litery. Wystąpią m.in. formacje Święto Zmarłych i Przed Państwem Ra Ra. Nowością będzie też sobotni panel dyskusyjny w ramach cyklu Silence Room w CSW. Wydawcy i artyści będą wystawiać również swoje stoiska. Jak zawsze po piątkowych i sobotnich koncertach odbywać się będą afterparty w Klubie NRD - czytamy naŹródło:csw.torun.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.