Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22435 miejsce

"Uczta Wyobraźni". Wspólny projekt Wydawnictwa Mag i Fantastyki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-16 15:40

Najbliższy numer „Fantastyki - Wydania Specjalnego” jest wspólnym projektem Redakcji Nowej Fantastyki i Wydawnictwa Mag. Poświęcony jest pisarzom serii "Uczta Wyobraźni" wydawanej przez Wydawnictwo Mag.

 / Fot. MAGPojawią się w nim nigdy w Polsce nie publikowane opowiadania pisarzy, których powieści wydano w serii. Wyboru tekstów dokonał Andrzej Miszkurka, redaktor naczelny w wydawnictwie Mag. W numerze znajdą się opowiadania K.J. Bishop, Charles Stross, Jeff VanderMeer i Hala Duncana (jego najnowsza mikropowieść).

"Uczta Wyobraźni" to powstała w 2006 roku seria poświęcona nowym nurtom i trendom literackim współczesnej szeroko rozumianej literatury fantastycznej, nadrealizmu, nurtowi New Weird i realizmu magicznego. W serii prezentowani są wybitni współcześni pisarze, którzy debiutowali w ciągu ubiegłego pięciolecia, pisarze, którzy otrzymali nominacje lub nagrody krytyków (Hal Duncan, Ian R. MacLeod, Jeff VanderMeer i inni) oraz najnowsze wyróżniające się utwory współczesnej fantastyki.

New Weird to nowy gatunek literacki przeżywający obecnie gwałtowny rozwój. U jego podstaw leży idea, która nakazuje by literatura wykraczała poza schematy gatunku, w którym jest pisana. Autorzy przełamują bariery odgraniczających poszczególne gatunki literackie, mieszają konwencje, metody i narzędzia literackie.

W serii "Uczta Wyobraźni" ukazało się do dzisiaj 11 tytułów ("Wieki Światła" Ian R. MacLeod, "Welin" Hal Duncan, "Atrament" Hal Duncan, "Dom Burz" Ian R. MacLeod, "Akwaforta" K.J. Bishop, "Ślepowidzenie" Peter Watts, "Accelerando" Charles Stross, "Viriconium" M.John Harrison, "Opowieści sieroty: W ogrodzie Nocy" Catherynne M. Valente, "Podziemia Veniss" Jeff VanderMeer oraz "Listy z Hadesu. Punktown" Jeffrey Thomas. Na początku listopada ukaże się drugi, ostatni tom "Opowieści sieroty".

"Fantastyka - Wydanie Specjalnie 4/2009" ukaże się na rynku w najbliższy poniedziałek 19 listopada.

Wydawnictwo MAG

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobry pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.