Facebook Google+ Twitter

Uczucie, które pokonało strach. Recenzja filmu "Przepis na miłość"

Choć na miłość nie ma przepisu, każdy może się zakochać! Jak pokonać strach przed tym uczuciem? I jaka w tym rola czekolady? Améris powraca na srebrny ekran z nową komedią "Przepis na miłość". 29 października odbędzie się polska premiera filmu.

 / Fot. Plakat- Zawsze miałem ten film w sobie. To na pewno najbardziej osobisty i autobiograficzny film ze wszystkich, które do tej pory zrobiłem - twierdzi Jean-Pierre Améris, reżyser i współtwórca scenariusza "Przepisu na miłość".

Najnowsza produkcja Francuza wprowadza widzów w subiektywny świat ludzi, którzy cierpią na fobie społeczne. Nieprzerysowany obraz rozśmiesza, choć pozbawiony wyraźnych karykatur - nie ośmiesza chorych. W rzeczywistości, widz śmieje się sam z siebie - ze swoich lęków i niedyspozycji. Wyśmiewa wszystkie niewykorzystane szanse, strach przed bliskością oraz błędy w obyciu towarzyskim. Améris udowadnia, że każdy się czegoś boi. Jedni, na wzór Jean-René uciekają do prywatnego świata - bezpiecznej przestrzeni, hermetycznie zamkniętej przed społeczeństwem. Inni, jak Angélique, mierzą się ze swoimi słabościami. Wypracowują metody walki ze strachem oraz ze stresem: nucą piosenki, wypowiadają myśli "na głos" lub szykują na kartkach tematy do rozmów. Ludzie wstydzą się słabości. By je ukryć, chowają się za maskami: niedostępności, nieczułości lub pewności siebie. Z tego powodu, pomimo że fobie są przypadłościami społecznymi, każdy cierpi samotnie - nieświadomy uniwersalizmu problemu.

Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów / Fot. Dell'Aiera PolStan ciągłego napięcia emocjonalnego bohaterów wyraźnie kontrastuje z nostalgicznymi zdjęciami Gérarda Simona oraz oprawą muzyczną Pierrego Adenota. Choć w rzeczywistości przeciwieństwa nieczęsto się przyciągają, w tym przypadku twórcy osiągnęli efekt - forma nie przerosła treści. Aktorzy mogli pozwolić sobie na śmiałą i bardziej emocjonalną interpretację, nie wywołując przesytu efektów w filmie.

Czytaj dalej o fabule filmu --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.