Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32725 miejsce

Udaj się w podwodną podróż z Google Ocean

Google przygotowało ciekawą propozycję dla wszystkich, których zawsze interesowało, co kryje się na dnie oceanu. Możemy już korzystać z możliwości jakie daje aplikacja Google Ocean.

screen / Fot. http://earth.google.com/ocean/To trzecia po Google Earth i Google Sky aplikacja, pozwalająca na oglądanie wytworów natury bez wychodzenia z domu. Od tej pory będzie można nie tylko przyjrzeć się życiu morskich zwierząt czy obejrzeć wraki statków, ale także obserwować jak zmienia się dno oceanów. By dobrze odwzorować powierzchnie oceaniczne Google wykorzystała m.in. dane z sonarów amerykańskiej marynarki.

To pierwsza trójwymiarowa mapa dna mórz i oceanów stworzona przez oceanografów. Obraz powstał na podstawie pomiarów naukowych, ponieważ zdjęcia satelitarne nie dawały takiej możliwości.

Google pozwoli użytkownikom współtworzyć obraz podwodnego świata. Będą oni mogli wprowadzać zdjęcia i informacje o zbiornikach wodnych.

Wirtualne podróże podwodne to również doskonała propozycja dla surferów i nurków, ponieważ dzięki zamieszczanym filmom poznają miejsca, które warto odwiedzić w realnym świecie.

Google Ocean dostępne jest w 40 językach, w tym polskim.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.