Facebook Google+ Twitter

Udało się! Mamy już całą sumę na operację Oliwki

Dziękuję Wiadomościom24.pl za umieszczenie artykułu. Pieniądze na operację małej Oliwki Lamparskiej zostały zebrane, co świadczy o wielkim sercu wielu wrażliwych osób, zaangażowanych w ratowanie tej dziewczynki. Szczególnie dziękuję pani Katarzynie Blak.

Oliwka Lamparska / Fot. Beata TraciakAgnieszka z bólem opowiada o swoim dziecku: - Oliwka urodziła się 4 listopada 2007 r. w bydgoskim szpitalu z niską masą urodzeniową 1960 g i 45 cm długości. O wadzie serca dowiedzieliśmy się w 26 tygodniu ciąży z rutynowego badania USG. Po dokładnie przeprowadzonej diagnostyce okazało się, że Oliwka urodzi się z bardzo poważną i rzadką wadą serca - HRHS (niezbalansowana postać ubytku przedsionkowo-komorowego z hipoplazją prawej komory, restrykcyjnym mięśniowym ubytkiem przegrody międzykomorowej, ubytkiem przegrody międzyprzedsionkowej typu ASD II), która wymaga dwuetapowego operacyjnego leczenia.

- W drugiej dobie okazało się że nasze dziecko ma zakażenie krwi - gronkowca koagulazo ujemnego. Walka z nim zabrała nam sporo czasu, bo ponad 3 tygodnie bezskutecznego leczenia wieloma antybiotykami. Po długiej walce w końcu udało się ustabilizować stan Oliwki, który z dnia na dzień się polepszał.

Oliwka Lamparska / Fot. Beata TraciakJednak to nie był koniec złych informacji - okazało się, że nasze ukochane dziecko ma wadę słuchu, obecnie nosi aparaciki słuchowe. W tej chwili Oliwka ma 21 miesięcy i mimo rehabilitacji jej rozwój psychoruchowy jest bardzo opóźniony. Córka nie pełza, nie siedzi, nie chodzi, podstawowe czynności są dla niej z powodu wady bardzo męczące. Mimo wszystko jest bardzo radosnym i stale uśmiechniętym dzieckiem.

Jej uśmiech sprawia, że mamy siłę walczyć o każdy nowy dzień! Z powodu bardzo długiego oczekiwania na operację w Polsce (mimo decyzji o konieczności natychmiastowej operacji czekamy już prawie rok!) zdecydowaliśmy się poszukać pomocy u profesora Edwarda Malca, który zgodził się operować naszą córkę w Monachium. Koszt zabiegu wynosi 19 900 euro, a jego termin wyznaczono na październik.

Agnieszka Lamparska jest mamą Oliwki / Fot. Beata TraciakZe względu na bardzo wysoki koszt operacji, nie jesteśmy w stanie sami go pokryć, dlatego też prosimy o pomoc, za pośrednictwem Fundacji Cor Infantis. Zwracamy się do wszystkich ludzi o wielkich sercach, którym nie jest obojętny los Oliwki o dokonanie wpłat na jej rzecz na konto fundacji z dopiskiem "Oliwia Lamparska". Każda złotówka jest dla nas bardzo ważna - da szanse na uratowanie życia naszej córeczce.

Miłość do dziecka chorego,jest dramatem, bezradnością, ale i wiarą w to, że ktoś przeczyta ten wyjątkowy apel o pomoc dla małej Oliwki.

Dodatkowe informacje:
YouTube do blogu. Strona Fundacji Cor Infantis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

lusmcmym
  • lusmcmym
  • 13.07.2011 18:07

QLJZ7F <a href="http://kmqblwadgaks.com/">kmqblwadgaks</a>, [url=http://alpsaypomtmd.com/]alpsaypomtmd[/url], [link=http://ngaxrpgbfivo.com/]ngaxrpgbfivo[/link], http://wopxguszppzv.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

(*)
http://oliwialamparska.pamietajmy.com.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://oliwialamparska.pamietajmy.com.pl/index.php?m=Obituaries&a=Detail

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Z głębokim smutkiem zawiadamiamy iż w dniu 08.12.2009 roku odeszła od nas

Oliwia Lamparska

Grupa Inicjatywna "Podaruj Życie Dzieciom" składa wyrazy kondolencji rodzicom naszej kruszynki. Oliwko, pozostaniesz na zawsze w sercach naszych.I tylko ją taką ścieżką poprowadź,

gdzie śmieją się śmiechy w ciemności

i gdzie muzyka gra, muzyka gra...

Tu możesz zapalić wirtualny zniczP.S. Bardzo prosimy nie tworzyć i nie zamieszczać nekrologów z wizerunkiem Oliwki na jakichkolwiek portalach.

Taka jest wola rodziców i prosimy ją uszanować."

To ostatni komentarz na tej stronie.
Beata Traciak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prosze osoby wierzące za Oliwkę:-(((
Jest w stanie krytycznym..już przesłałam link do moderacji.
Oliwka!Walcz dziecko:-((
Agnieszka jesteśmy z Tobą:-((((((((((((((((

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2009 14:43

Wspaniała wiadomość o Oliwce :-)
http://www.podaruj-zycie.com.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.11.2009 08:38

Wiadomości o Oliwce są zadowalające:)Jest już po operacji[To 1-wszy Etap korekty serca]Operacja rozpoczęła się o 10.30 a zakończyła o 14.30.Wszystko odbyło się bez komplikacji......
Decydujące są 2-3 doby po operacji ....
Trzymajmy kciuki za Oliwkę!

Więcej na: http://www.podaruj-zycie.com.pl/component/option,com_frontpage/Itemid,1/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia:)******************

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 23:16

Oliwka w Monachium..
http://www.podaruj-zycie.com.pl/forum/index.php/topic,702.msg15950/topicseen.html#msg15950

Powodzenia..Jesteśmy z Wami..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2009 11:18

Agnieszko-teraz już tylko będzie lepiej-czuję to. Buziaki dla Słoneczka i przygotowujcie się spokojnie:)BĘDZIE DOBRZE:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.