Udana inauguracja sezonu na Camp Nou

Mistrz Hiszpani FC Barcelona zainaugurowała nowy sezon na stadionie Camp Nou. Przed własną publicznością Blaugrana pokonała Ossasunę 3:0 a fantastyczny mecz rozegrał Eto'o.

Powrót Ronaldinho.

Na sobotni mecz do składu Barcelony wrócił Ronaldinho. Brazylijczyk nie wystąpił w poprzednim meczu swojego klubu z powodu kontuzji. Ronnie zagrał dobre spotkanie i tym samym zamknął usta tym którzy twierdzili, że brazylijski gwiazdor Barcelony jest już wypalony i nie ma ochoty do gry. Jednak to nie Ronaldinho był gwiazdą tego wieczora.

Kapitalny występ Eto'o

To właśnie Kameruńczyk był najlepszy na boisku. Już w 2 minucie meczu Czarna Perła wpakował piłkę do siatki rywali, wykorzystując świetne podanie Ronaldinho. Barcelona grała świetnie, po profesorsku. Na efekty nie trzeba była długo czekać. Już w 27 minucie spotkania ponownie Eto'o otrzymuję doskonałe podanie, tym razem od Deco wykorzystuje niepewną interwencję obrońcy z Pampeluny, lobuje bramkarza Ossasuny i jest 2:0. Ale to i tak było mało dla Barcelony. Już 10 minut później było 3:0. Tym razem Kameruński nieposkromiony lew wpada w pole karne, ogrywa bramkarza rywali i.... podaje piłkę do Leo Messiego a ten dopełnił tylko formalności.

Zanosiło się na pogrom. Do przerwy nic się już nie zmieniło. Na drugą połowę Blaugrana wyszła beż zmian. Jednak uległ zmianie styl gry mistrzów Hiszpani. Barcelona grała nadal pięknie, w pełni dominując na boisku ale widać było, że graczy ze stolicy Katalonii oszczędzają siły. Rijkaard dokonał kilku zman. Dał odpocząć Ronaldinho, Zambrottcie oraz Deco. Do końca meczu nic się już nie zmieniło Barcelona pewnie wygrała 3:0. Zwycięstwo to cieszy tym bardziej, że było ono setnym pod wodzą Mistera. Mecz miał także inną wymowę. Po 33 latach pracy kibice, piłkarze, sztab szkoleniowy oraz zarząd klubu pożegnał Angela Mura długoletniego fizjoterapeutę Barcelony, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

Barcelona zajmuje obecnie 1 miejsce w tabeli. Ma na swoim koncie 2 zwycięstwa czyli 6 punktów.