Udana inauguracja Skry w Lidze Mistrzów

Siatkarze PGE Skry wygrali wyjazdowe spotkanie z Budvanską Rivijera Budva - 3:0 (25:21, 25:17, 25:22). Była to bardzo udana inauguracja tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Mistrzowie Polski byli niekwestionowanym faworytem czwartkowego meczu.
Bowiem Budvanska Rivjera po raz pierwszy występuje w Lidze Mistrzów. Mimo to początek meczu należał do rywali, którzy przy bardzo słabej postawie
Skry na pierwszą przerwę techniczną schodzili z prowadzeniem 8:5. Po niej obraz gry nadal nie uległ zmianie i po nieudanym ataku Bartosza Kurka przewaga mistrzów Czarnogóry wzrosła do pięciu oczek (13:8). Dopiero po przerwie o którą poprosił Jacek Nawrocki Polacy zdobyli osiem punktów z rzędu i po raz pierwszy objęli trzy punktowe prowadzenie. Gospodarze nie zamierzali łatwo oddać seta skutecznym atakiem Vojina Cacicia doprowadzając do stanu 20:21.
Końcówka pierwszej partii, to już kontrola gry ze strony Skry, która pozwoliła mistrzom Polski uniknąć nerwowej końcówki i wygrać 25:21.

Drugi set to już zdecydowana przewaga Bełchatowa. Sytuacja na parkiecie była na tyle spokojna, że trener dał pograć rezerwowym. Na boisku pojawił się miedzy innymi Aleksandar Atanasijević, który popisał się kilkoma skutecznymi zagraniami. Kiedy po mocnym zbiciu Mariusza Wlazłego było już 23:16 praktycznie wszystko było praktycznie jasne. Partię zakończył skutecznym atakiem Możdżonek wręcz ośmieszając graczy z Rivjery.

Set trzeci był najbardziej wyrównaną partią w meczu. Oba zespoły walczyły punkt za punkt do stanu po 18:18. Wtedy mistrzowie Polski zaczęli grać znacznie skuteczniej zarówno w ataku jak i w bloku. To pozwoliło im wypracować dwupunktową przewagę, którą udało się utrzymać do końca partii. Mecz zakończył skuteczny atak z drugiej linii Michała Winiarskiego, który zapewnił Skrze premierowe zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów.

Budvanska Rivjera Budva - PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)

Skra: Falasca, Wlazły, Winiarski, Kurek, Możdżonek, Pliński, Zatorski (libero) oraz Woicki, Atanasijević, Cupković, Kooistra

Budvanska Rivjera: Marković, Cuk, Raić, Cacić, Dukić, Dabović, Rasović (libero) oraz Petković, Stefanović, Cedić.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.