Facebook Google+ Twitter

Udane Dni Karczewa

Od 12 do 14 czerwca 2009 roku odbywały się uroczyste obchody Dni Karczewa (powiat otwocki, woj. mazowieckie). W tym roku przypada 461 rocznica nadania Karczewowi praw miejskich przez Zygmunta I Starego.

 / Fot. Joanna Bąder / Fot. Joanna BąderOrganizatorami tegorocznego święta byli: burmistrz Karczewa, Rada Miejska w Karczewie, Towarzystwo Przyjaciół Karczewa oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury.

Obchody rozpoczęły się w piątek 12 czerwca, w Centrum Historycznym Ziemi Karczewskiej "Stara Plebania " przy ulicy Żaboklickiego. Odbył się tam wernisaż wystawy zatytułowanej „W XIX-wiecznym Karczewie”, na której zaprezentowano „Dokumenty oraz rysunki ludzi i profesji” autorstwa Józefa Rapackiego.

W sobotę, nad jeziorem Moczydłem miały miejsce zawody wędkarskie połączone z atrakcjami przygotowanymi przez Miejsko-Gminne Koło nr 25 Związku Wędkarskiego w ramach 30-lecia utworzenia koła.

O godzinie 17, na Rynku im. Zygmunta Starego w Karczewie uczniowie trzecich klas gimnazjum zatańczyli tradycyjnego poloneza. Godzinę później, w Centrum Kultury przy ulicy Widok, odbył się wernisaż wystawy plastycznej „Nasze wędliniarskie tradycje” zorganizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Karczewa. Wystawa cieszyła się sporymi zainteresowaniem mieszkańców. Następnie zaplanowano Wieczornice Poetycką z udziałem laureatów i juniorów XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Krzewniaka.

 / Fot. Joanna BąderKulminacyjny dzień obchodów przypadł na niedzielę. O godz. 12.30, w kościele pw. św. Wita odbyła się uroczysta msza św. w intencji mieszkańców Karczewa. Następnie o 13.30 ogłoszono otwarcie festynu na karczewskim rynku. Na początku rozpoczął się turniej szachowy zorganizowany przez portal internetowy eszach.pl. w ramach Ogólnopolskiej Kampanii “Zagraj w szachy”. Równolegle odbył się występ zespołu dziecięcego z Pilzna.

 / Fot. Joanna BąderO godzinie 14.00 nastąpiła prezentacja XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Krewniaka, a następnie na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z terenu gminy Karczew, prezentując układy taneczne do znanych piosenek. Po godzinie 17 dość licznie zebranych gości rozbawiał do łez Kabaret “Koń Polski”. Następnie o 18.30 miał miejsce występ Orkiestry Dętej OSP w Karczewie. Godzinę 19 zarezerwowano na występ specjalnego gościa tegorocznego święta - Kasi Klich, która zaśpiewała m.in. swój znany utwór „Lepszy model”. Po godzinnym występie Kasi Klich rozpoczęła się zabawa taneczna, przerwana o 22.30 pokazem sztucznych ogni. Impreza zakończyła się tuż po północy i zebrała sporą rzeszę uczestników.

 / Fot. Joanna BąderNieopodal rynku można było urozmaicić wolny czas w wesołym miasteczku, zaopatrzyć się w straganowe zabawki oraz posilić się grillowanymi kiełbaskami i szaszłykami.

Uroczystości były stale kontrolowane przez policję i straż miejską i co najważniejsze nie dochodziło do poważnych rozróbek i bijatyk. Dni Karczewa można uznać za udane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.