Facebook Google+ Twitter

Udane życie Polaków

Z sondażu CBOS z grudnia 2014 r wynika, że najważniejsze 4 czynniki udanego życia dla Polaków to w kolejności: zdrowie, pieniądze, zatrudnienie i rodzina. Religia od lat zajmuje ostatnie miejsce jeśli chodzi jej wpływ na udane życie.

Polacy chociaż w większości deklarują, że są katolikami, to tylko 1 % z nich uważa religię za najważniejszy czynnik szczęśliwego życia.
Nic dziwnego, że zasady moralne głoszone przez religię nie są cenione, skora sama religia zajmuje ostatnie miejsce w życiu.
Może być tak, że ktoś uważa, że ma udane życie, bo ma pieniądze, zdrowie, dobrą pracę i rodzinę ale w oczach Boga jest już martwy za życia.
Kiedy biznesmen chce się utrzymać na rynku musi patrzeć dalekowzrocznie, musi inwestować z myślą o przyszłości, zrezygnować z konsumpcji całego zysku, część pieniędzy przeznaczyć na zakup nowych maszyn, tak samo nasze życie nie może kręcić sie tylko wokół spraw materialnych, jeden dzień w tygodniu warto przeznaczyć dla Boga, dla Biblii, zrobić to z myślą o przyszłości, to takie duchowe inwestowanie na przyszłość z myślą o życiu wiecznym.
Ktoś mógłby się zastanawiać po co Świadkowie Jehowy chodzą z Biblią od domu do domu, skoro każdy z nas ma własne Pismo Święte i może sam je czytać, ale sondaże udowadniają, że jest potrzeba głoszenia, skoro społeczeństwo stale się laicyzuje a zasady moralne tracą na wartości.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W Holandii liczba ofiar przestępstw wynosiła już 107% - obniżyła się więc znacząco.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dużo mniej kradną" - to jest poparte jakimiś statystykami czy to znów zmyślone brednie ruskiego agenta? Bo z tego co widzę, to w laickiej Holandii w 2014 roku liczba ofiar przestępstw wyniosła 18,9% (CBS Statistics Netherland), natomiast w katolskiej Polsce wskaźnik zagrożenia przestępstwami wynosi 2,7% (dane za 2013 rok, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych).

Komentarz został ukrytyrozwiń

"społeczeństwo stale się laicyzuje a zasady moralne tracą na wartości".
Proszę nie wiązać laickości z moralnością, bo mógłbym wykazać, że jest wręcz odwrotnie. Zlaicyzowani Holendrzy czy Skandynawowie są lepszymi chrześcijanami niż katoliccy Polacy - przynajmniej dużo mniej kradną. Nie mówiąc już o moralności funkcjonariuszy Kościoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.