Facebook Google+ Twitter

Udany plener fotograficzny w Eko-Barci w Biernatce

Plenery fotograficzne, działalność edukacyjna, wystawy zdjęć, ekologiczne miody to tylko niektóre z działań właścicieli Gospodarstwa Ekologicznego Eko-Barć z Biernatki. W tej niewielkiej wsi w gminie Czarne mieszkańcy inwestują w ekologię.

Plener fotograficzny w Biernatce / Fot. Piotr ZabrockiPlener fotograficzny w Biernatce - uczestnicy / Fot. Piotr ZabrockiSobotni Plener Fotograficzny Polskiego Związku Fotografów Przyrody w Biernatce należy uznać za udany. Do fotograficznych zmagań zgłosiło się panad 20 uczestników m.in. ze Szczecina, Kołobrzegu, Czarnego, Wyczech, Bińcza i Biernatki.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla przybyłych uczestników pleneru. W zacienionym ogrodzie odbyła się część oficjalna. Po 6-godzinnych zmaganiach ze słoneczną pogodą i uchwyceniem walorów przyrodniczych Biernatki uczestnicy pleneru spotkali się na oficjalnym zakończeniu. Na wyniki fotograficznych łowów musimy poczekać do 15 września, bo właśnie w tym miesiącu zaplanowano wystawę poplenerową.

Warto nadmienić, że już w XVI wieku pisano o istnieniu barci w okolicach Czarnego. Wakacje to niebywała okazja, aby w ciszy i spokoju rozkoszować się naturą i degustować przepyszne miody
z Biernatki. Pasieka Eko Barć - Ojciec i Synowie powstała w 1954 roku. To właśnie rodzina państwa Patalasów z Biernatki jako pierwsi pszczelarze w Polsce uwierzyli w możliwości prowadzenia pasieki metodami ekologicznymi. Uzyskali atest Stowarzyszenia Ekoland, które zrzesza producentów ekologicznej żywności.

Do produkcji miodu wykorzystywane są wyłącznie naturalne metody gospodarowania
w pasiece, czyli nie są stosowane środki chemiczne. Jakość produktów jest pod stałą kontrolą jednostek nadzorujących m.in. Agrobiotestu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Anna F.
  • Anna F.
  • 03.10.2010 19:56

miody Eko-Barć są przepyszne. Jem je od dawna! Polecam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.