Facebook Google+ Twitter

Udany toruński koncert w ramach "Impresji"

Współautorzy: Marta Wróbel

Zakończył się Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne". Ostatnim akcentem tej imprezy był koncert podopiecznych fundacji Pro Omnibus, który odbył się 2 sierpnia w Toruniu.

Szczęśliwa laureatka Grand Prix Patrycja Malinowska. / Fot. M. WróbelKoncert pierwotnie planowany był w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego, jednak ze względu na upalną pogodę, przeniesiony został do klimatyzowanej sali tegoż muzeum. Było to wynikiem zeszłorocznych doświadczeń, kiedy to przy wysokich temperaturach, nie wytrzymywały instrumenty orkiestry akompaniującej młodym talentom. Młodzi ludzie podkreślają, że dla nich każdy koncert jest bardzo ważny i do każdego z nich starannie się przygotowują, więc cieszą się z występów w każdym miejscu.
Chórek powstał z uczestników "Impresji" i towarzyszył niektórym wykonawcą. Np. Dariuszowi Buczkowi. / Fot. M. Wróbel
Młodzież na koncertach w Aleksandrowie Kujawskim, jak i na tym toruńskim, występowała z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich Marka Czekały. Frekwencja na koncercie miło zaskoczyła organizatorów, ponieważ do tej pory zdarzało się, że na występy w Toruniu przybywała niewielka liczba osób, a tym razem sala była pełna i organizatorzy musieli wystawić przed budynkiem muzeum dodatkowe nagłośnienie, aby chętni mogli zasiąść w zacieniony miejscach amfiteatru.
Dyrygent orkiestry Marek Czekała. / Fot. M. Wróbel
W koncercie wystąpili tegoroczni laurencji festiwalu, zdobywczyni Grand Prix Patrycja Malinowska oraz zwycięzcy i wyróżnieni z lat ubiegłych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.