86572 miejsce

Udany występ panczenistów - jest forma przed igrzyskami!

Dobrze poradzili sobie Polscy panczeniści na mistrzostwach Europy w wieloboju w norweskim Hamar. Jan Szymański zajął 8. miejsce w klasyfikacji generalnej, ale w pojedynczych wyścigach Polacy znajdowali się w ścisłej czołówce.

wyścigu na 1500 metrów Konrad Niedźwiedzki zajął drugie miejsce a Zbigniew Bródka uplasował się na trzeciej pozycji. Lepszy od Polaków był jedynie Holender - Koen Verweij. Z dobrej strony pokazał się także Jan Szymański, który znalazł się w pierwszej piątce. Na dystansie 500 metrów Niedźwiedzkiego i Bródkę wyprzedził jedynie reprezentant gospodarzy - Havard Boekko. Również w tym przypadku blisko czołówki był Szymański, który zajął 6. miejsce.

W ostatecznym rozrachunku najlepszym wieloboistą został Holender Jan Blokhuijsen, który wyprzedził swojego rodaka, Koena Verweija, oraz Norwega, Havarda Boekko. Najlepszy z Polaków, Jan Szymański, zajął 8. miejsce. Niedźwiedzki znalazł się tuż za nim, a pierwszą dziesiątkę zamknął Bródka. Puszkarski został sklasyfikowany na 18. pozycji. W konkursie kobiet zwyciężyła Holenderka Ireen Wuest, która była lepsza od swojej rodaczki Yvonne Nauta oraz reprezentantki Czech, Martiny Sablikovej. Polki również zaznaczyły swoją obecność w konkursie. Katarzyna Bachleda Curuś uplasowała się na 10. miejscu, Luiza Złotkowska zajęła 12. pozycję, a Natalia Czerwonka musiała zadowolić się 13. miejscem.

Przed panczenistami zostały jeszcze mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 29-30 stycznia. Później ekipa uda się na igrzyska olimpijskie w Soczi. Władze Polskiego Związku Łyżwiarstwa wiążą z nimi medalowe nadzieje.