Facebook Google+ Twitter

Udaremniono przemyt zabytkowych ikon

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-06 12:33

Bieszczadzcy pogranicznicy udaremnili przemyt na Ukrainę zabytkowych ikon. Próbował je wywieźć Sergii V. z Ukrainy. Przemytnik został zatrzymany podczas kontroli w pociągu jadącym z Wrocławia do Kijowa.

W punkcie odpraw granicznych w Przemyślu, kontroler Straży Granicznej odkrył w bagażu ukraińskiego pasażera trzy ikony z datami od 1847 do 1919, dwa porcelanowe talerze z wizerunkiem cesarza Napoleona Bonaparte III oraz wazę na owoce w metalowej obudowie. Mężczyzna twierdził, że przedmioty te otrzymał od znajomych i miał je przewieść przez granicę z Polski na Ukrainę, a w Kijowie przekazać przesyłkę oczekującej tam na nią osobie.

Dzisiejsza próba przemytu dzieł sztuki jest czwartą ujawnianą w tym roku przez podkarpackich pograniczników. Wcześniej - w maju, na lotnisku w Jasionce ujawniono próbę wywozu z Polski ponad 100 zabytkowych monet, na przejściu w Krościenku - próbę przemytu historycznej broni, a w czerwcu również w Krościenku pogranicznicy zapobiegli wywiezieniu z naszego kraju 35 zabytkowych obrazów. Za wywiezienie za granicę zabytków bez zezwolenia może grozić do pięciu lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.